Telefondan açılan filmi Smart TV’de izlemek kadar güzel ve keyifli bir deneyimdir. Telefonunuzdan bir film açtınız, bu filmi televizyona aktarıp izlemek istiyorsunuz ama ekran yansıtmada kalite farkı oluşuyor ve filmin tadı çıkmıyor. Ya da Ekran Yansıtma aşırı derecede batarya tüketiyor ve telefonunuzu ısıtıyor. Ayrıca ekran yansıtmada açtığınız filmi izledikçe telefonunuza müdahalede bulunamıyorsunuz, mesela mesajlara cevap veremiyorsunuz. Bunu daha rahat, daha net görüntü kalitesi, ısınmayan bir telefon ve telefonunuzu da özgürce kullanarak yapmak istiyorsunuz. Tabii bu sizin doğal hakkınızdır. Eğer akıllı telefonunuz ve TV’niz DLNA gibi teknolojilerden en az birini destekliyorsa tüm bunları birkaç basit telefon uygulamasıyla çok kolayca aşmak mümkün.

Profilo Ekmek Yapma Makinesi İncelemesi

Telefondan açılan filmi televizyondan izlemek için yüklenmesi gereken birçok uygulama mevcut. Ben şahsen ikisini kullanıyorum ve genel itibariyle bu iki uygulamadan da memnunum. Şimdi gelelim bu uygulamalara.

1 – ) Web Video Caster (Web Video Cast | Browser to TV) uygulaması,

Bu uygulama hem seri, hem de başarı oranı çok yüksek bir uygulama. Web Video Caster uygulaması ile, uygulamanın kendi tarayıcısı içerisinden bir film sitesine giriyorsunuz ve filmi tıklıyorsunuz. Bu esnada uygulama sizden bağlanmasını istediğiniz cihazı seçmenizi isityor. Cihazı, yani televizyonunuzu seçtikten sonra videoyu oynat dediğiniz zaman “şimdi oynat” yazısı geliyor ve ona bastığınız zaman film televizyonunuzda oynamaya başlıyor. Bu esnada Web Video Caster uygulamasını kapatmadan, arka plana alın ve telefonunuzu istediğiniz gibi kullanırken filminizi de izleyin. Üstelik uzaktan kumandanız ile filmi ileri geri alabileceğiniz gibi durdurup, kaldığı yerden devam ettirme şansınız da var. Bu uygulamanın pro sürümünde birçok güzel özellik olmasına rağmen ücretsiz versiyonu tamamen işinizi görecektir. Unutmayın; bu bağlantıları yapabilmeniz için TV ve Telefonunuz aynı internet bağlantısına bağlı olsun.
Bu uygulama için gerekli bağlantı teknolojilerinden bazıları aşağıdaki gibidir.
• Chromecast
• Roku
• DLNA alıcıları
• Amazon yangın TV ve TV Stick
• Smart TV’ler: LG Netcast ve WebOS, Samsung tizen, Sony ve diğerleri.

Şu ana kadar hep DLNA ile sorunsuz bağlandım. Önceden bağlantı seçeneği olarak LG WebOS kullanırdım ama WebOS bağlantısı LG’nin bir güncellemesinden sonra hata vermeye başladığı için artık WebOS bağlantısını kullanmıyorum ve DLNA ile devam ediyorum. İlgili yazıya buradan bakabilirsiniz.Telefondan Açılan Filmi Televizyondan Seyretmek

2 – ) Tubio Web Videoları TV’de uygulaması,

Bu uygulama etkili bir uygulama olmakla birlikte bazen donma ve gecikmeler yaratabiliyor. Ama bağlanma başarı oranı çok yüksek bir uygulamadır. Tubio Web Videoları TV’de uygulaması ile, uygulamanın kendi tarayıcısı içerisinden Web Video Caster uygulamasında olduğu gibi bir film sitesine giriyorsunuz ve filmi tıklıyorsunuz. Bu esnada uygulama sizden bağlanmasını istediğiniz cihazı seçmenizi istiyor. Cihazı, yani televizyonunuzu seçtikten sonra video Smart TV’de oynamaya başlıyor. Bu bağlantıdan sonra uygulamanızı kapatmadan, arka plana alın ve telefonunuzu istediğiniz gibi kullanmaya devam ederken filminizi de izleyin. Uzaktan kumandanız ile filmi Smart TV’de ileri geri alabileceğiniz gibi durdurup, kaldığı yerden devam ettirme şansınız da var. Unutmayın; bu bağlantıları yapabilmeniz için Web Video Caster uygulamasında olduğu gibi bu uygulamada da TV ve Telefonunuz aynı internet bağlantısına bağlı olsun.
Bu uygulamalar dışında başka uygulamalar da mevcut olabilir. Araştırmak lazım ama bunların her biri tek başına yeterli gelir zaten. Her türlü soru, sorun, görüş ve önerinizi yorum olarak yazarsanız yardımcı olmak isterim.tubio-web-videolari-tvde

Telefondan Açılan Filmi Televizyondan Seyretmek!

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar