Akıllı TV’lerde Yetersiz Bellek Sorunu çok can sıkıcı bir sorundur. LG Smart TV’ye veya herhangi bir Smart Televizyona sahipseniz ve tarayıcınızdan bir film sitesinden film izlemeye çalışıyorsanız

464 GB kapasiteli akıllı telefon: V SQUARED

sık sık karşılaşacağınız sorunlardan birisi de Yetersiz Bellek sorunudur. Bu durumda TV kendi tarayıcısını yeniden başlatır ve filmi baştan açmak zorunda kalırsınız. Bu o kadar sık olur ki film izlemekten bezersiniz. Bunun sebebi film sitelerinin ön belleği dolduran reklamları ve deli gibi doldurulmuş içeriğinin yanında video upload sitelerinin izlenilen kısmı da ön belleğe doldurmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla az olan TV belleği de dolmuş olur. Bu durumda TV tarayıcıyı yeniden başlatır.

WebOS, WebOS 2, WebOS 3 ve Diğer marka akıllı televizyonlar için Yetersiz Bellek Sorunundan basit bir kaç alternatif ile kurtulmak mümkün. Televizyonlardaki donanım kaynaklı bu sorunu TV üzerinden çözmek mümkün olmasa da, daha pratik ve daha fonksiyonel alternatif çözümler var. Aynı zamanda bu alternatif çözümlerimizin bazıları diğer marka TV’ler için de geçerlidir. Sırasıyla;

Çözüm 1 : Android Uygulamalar ile WebOS yetersiz bellek sorunundan kurtulmak.

1 – ) Web Video Caster uygulamasını kurun, ardından aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi takip edin. Google Play’den indirebilirsiniz. Bu tüm marka Televizyonlar için geçerlidir.

lg-webos-yetersiz-bellek

Çark simgesine tıklayıp DLNA‘yı seçtikten sonra kaydedip kapatıyoruz. Artık uygulama hazır. Şimdi yapacağımız şey, Google Chrome veya Mozilla’daki gibi Göz At adres çubuğuna istediğiniz film sitesini yazıp film sayfasını açın. Filmi oynatınca Bir Cihaza bağlanmamızı isteyecek ve TV’miz üstteki fotoğrafta göründüğü gibi “yayın yapılacak aygıt bulunamadı” kısmının olduğu yerde görünecek. Tıkladığınız anda TV’de film 5 saniye sonra oynamaya başlayacak.  Bu kadar 🙂 Bunun için TV’den herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. İnternete bağlı ve açık olması yeterli.

2 – ) Tubio Web Videoları TV’de uygulamasını kurun, ardından uygulamanın kendi tarayıcısının adres satırından film açın. Bu uygulamanın güzel yanı TV’yi kendisi buluyor. Size bulduğu cihazlar arasından birini seçmek kalıyor. Tıkladığınız anda TV’de film oynamaya başlar. Bu uygulamanın kötü yanı stabil olmayışı. Donması, takılması çok oluyor.  Bunun için TV’den herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. İnternete bağlı ve açık olması yeterli. Bu tüm marka Televizyonlar için geçerlidir.

Çözüm 2 : Filmi herhangi bir şekilde indirip TV’ye screen share (Ekran Yansıtma) ile yansıtmak. Böylelikle WebOS yetersiz bellek sorunundan kurtulmak.

Bunu kullanabilmek için yansıtmadan önce WebOS TV’nin menüsünden ekran paylaşımını açmanız gerekmektedir. Bunun için TV’den herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. İnternete bağlı ve açık olması yeterli.

Bu yöntemin dezavantajı ise indirmekle uğraştırması ve inmesini bekletmesi.  Bu tüm marka Televizyonlar için geçerlidir. Sadece televizyonun menüsü biraz farklı olabilir. 

Çözüm 3 : Filmi herhangi bir şekilde indirip bir Hard Disk ya da Flash Bellek ile açmak. Böylelikle yetersiz bellek sorunundan kurtulmak.

Filmi indirip herhangi bir flash bellek ve hard diske atın ve Tvnin arkasına takın. Smart Share menüsüne girin. Burada belleğin içindeki film ve resimleri görebilirsiniz. Buradan gördüğünüz filminizi seçip oynatın. Bu kadar.  Bu tüm marka Televizyonlar için geçerlidir. Sadece televizyonun menüsü biraz farklı olabilir.

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar