Arama devi Google aylık istatistiklerde ilk kez mobil cihazlar ile yapılan arama sayısı masaüstü cihazları geride bıraktığını açıkladı

Google Hindistan’da istasyonlara ücretsiz wi-fi kuruyor!

Recode’s Code Mobile konferasında konuşan Google arama birimi başkan yardımcısı Amit Singhal ; Google arama sayısında mobil cihazlar, masaüstü cihazları solladı. Google arama birimi olarak istatistik verilerinde ekran büyüklüğü 6 inç ve altında olan cihazları mobil cihazlar olarak gruplandırdıklarını ve istatistikleride ona göre hazırladıklarını açıkladı.

google arama istatistikleri

Böylece Google tarihinde bir ilk yaşanmış oldu.Aslında çok da şaşırılacak bir durum değil malum akıllı telefonlar aldı başını gidiyor herkes mobil cihaz kullanıyor ve arama ihtiyaçlarını da mobil cihazlarından karşılayabiliyorlar.Singhal, Google’da aylık olarak yapılan 100 milyar aramanın artık yarısından fazlasının mobil cihazlardan geldiğini açıkladı.

Şöyle bir durumda mevcut  Singhal yaptığı açıklamada 6 inç üzerindeki cihazları istatistiklere dahil etmediklerini belirtmişti.Bunlarında dahil edildiğini düşünürsek mobil cihazlar ciddi anlamla Google aramalarda söz sahibi.

Gözünüzü bizden ayırmayın! 09 Eki 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar