Tenjin, Attribution Modeling’in (İlişkilendirme Modellemesi) ilk aşaması için kapalı betayı başlatmanın heyecanını yaşıyor. Diğer mobil çözüm ortaklarından farklı olarak yerel ilişkilendirme ürünleri için ücret almayan firma, tüm müşterilerine iOS 14.5 ve SKAdNetwork konusunda eğitim vermeyi planlıyor.

Tenjin, iOS 14.5 çözümünün ilk aşaması olan İlişkilendirme Modellemesi (Attribution Modeling) için kapalı beta sürecini başlattı. Bu modelleme ile, Tenjin’e üye olan tüm kullanıcılar, ilk aşamada, SKAdNetwork Dönüşüm Değerleri (Conversion Values) raporunu ücretsiz olarak alacak.

Müşterinin takdirine bağlı olarak 64 değerin tümünü kullanma esnekliğini sunan tek mobil ölçüm ortağı (MMP) olduğu için özellikle gurur duyduklarını dile getiren Tenjin, Apple’ın ücretsiz olarak sağladığı yerel ilişkilendirme (native attribution) için ödeme yapılmaması gerektiğine inanıyor.

Son birkaç ayda geliştirici ve yayıncılar, birtakım ilişkilendirme ürünlerinin satışçıları tarafından bir yıllık sözleşmeler imzalamaları için ‘aceleye getirildi’. Çünkü, ücretli yüklemelere göre fiyat alan satıcıların, bu ücretli yüklemeler iOS 14.5 ile balkabağına dönüşmeden önce satmaları gerekiyordu.

Tenjin ise bu süreçte farklı bir yön seçti. Firma, uygulama yayıncılarından özellikle iOS 14.5’ten sonra indirilmeler için ücret almanın adil olmadığına kanaat getirerek SKAdNetwork Dönüşüm Değerlerinin, Tenjin SDK’nın kurulu olduğu herkes tarafından kullanılabilir olmasına karar verdi.

ios-14-5-skadnetwork-donusum-degerlerini-tenjin-ile-ucretsiz-olcun-1

Aslında bu, birden fazla aşamaya bölünmüş olan İlişkilendirme Modellemesi’nin yalnızca ilk aşaması. SKAdNetwork Dönüşüm Değerlerini herkes için kullanılabilir hale getirmek Tenjin’in planlarının tamamını oluşturmuyor. Firma, etkili reklamcılığı anlamak için temel KPI’lar olan LTV ve ROI’yi kullanarak reklam performansını ölçmek için yeni bir App Store uyumlu yol oluşturarak iOS 14.5 değişikliklerinin etkisini en aza indirmeyi amaçlıyor.

Attribution Modeling Yol Haritasına Genel Bakış

  • Aşama 1 – SKAdNetwork Dönüşüm Değerleri ücretsiz olarak sunuluyor
  • Aşama 2 – Tenjin gösterge panosunda Kohort LTV (Lifetime Value / Hayat Boyu Değer) ve ROI (Return on Investment / Yatırım Getirisi)
  • Aşama 3 – Dahili BI’ları (Business Intelligence / İş Zekası) olan gelişmiş müşteriler için olasılık yüzdesi ile birlikte Kohort ROI ve LTV

ios-14-5-skadnetwork-donusum-degerlerini-tenjin-ile-ucretsiz-olcun-1

Bugün, Attribution Modeling’in kapalı beta sürecinde Tenjin, birinci aşamada müşterilerini nelerin beklediğine odaklanıyor.

SKAdNetwork Dönüşüm Değerlerini Ücretsiz Ölçün

Dönüşüm Değerleri raporlaması, Attribution Modeling’in ilk aşaması olarak Tenjin müşterileri için beta sürümünde hizmet vermeye başladı. Müşteriler aşağıdaki araçlar için herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir:

Diğer mobil ölçüm ortaklarından farklı olarak Tenjin, 6 Dönüştürme Değeri limiti uygulayarak SKAdNetwork potansiyelini sınırlamaz. Tenjin ile geliştiriciler, SKAdNetwork’te bulunan 64 Dönüşüm Değerinin tamamını izleme esnekliğine sahiptir.

Lütfen unutmayın, Dönüşüm Değerleri yalnızca SKAdNetwork kampanyalarını destekleyen ve Tenjin ile entegre olan Reklam ağları için kullanılabilir olacaktır. Şu anda, aşağıdaki reklam ağları test ediliyor veya Dönüşüm Değerleri raporlamasına entegre ediliyor:

  • Snap
  • Ironsource
  • Mintegral
  • Unity
  • Applovin
  • Vungle
  • Tapjoy

Listenin tamamı için tıklayın. Tenjin, yakında daha fazla reklam ağının geleceğini ve bu ağlar test edilirken sizleri haberdar edeceğini belirtiyor.

Tenjin SDK’nın en son sürümünü kullandığınızdan ve Dönüşüm Değerleri raporlamasını etkinleştirmek için kurulum talimatlarını uyguladığınızdan emin olun.

Tüm reklam ağlarının henüz SKAdNetwork’ü desteklemediğini unutmayın.

Yeni reklam ağı entegrasyonları konusunda firma ayrıca müşterilerinin fikirlerini de bekliyor. Bu konuda tavsiyelerinizi reklam ağı temsilcilerini cc’ye ekleyerek support@tenjin.com adresine gönderebilirsiniz.

Ek olarak, Dönüşüm Değerlerini mobil çözüm ortaklarına gönderip göndermeyeceklerini duyurmamış bir reklam ağı havuzu vardır. Örneğin Facebook’un, kendi sertifikalı mobil çözüm ortakları da dahil herhangi bir üçüncü tarafa Dönüştürme Değerleri göndereceğine dair bir gösterge yoktur. Bununla birlikte, toplu Dönüşüm Değerleri, raporlanan gösterimlere, bildirilen tıklamalara ve bildirilen yüklemelere benzer şekilde, genel erişimli raporlama API’si aracılığıyla kullanılabilir olacaktır.

Beta programına katılmak istiyorsanız lütfen müşteri başarı yöneticinizle iletişime geçebilir veya support@tenjin.com adresinden Tenjin ile bağlantı kurabilirsiniz.

ios-14-5-skadnetwork-donusum-degerlerini-tenjin-ile-ucretsiz-olcun-1

SKAdNetwork Dönüşüm Değerlerinin önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tenjin’in hazırlamış olduğu blog yazısına göz atın.

Tenjin, reklamverenleri iOS 14.5’e hazırlamak için bir dizi eğitim veriyor

SKAdNetwork ve Dönüşüm Değerleri, reklamcıların kavramak için zamana ve biraz uygulamaya ihtiyaç duyduğu tamamen yeni kavramlar. Bu durumun farkında olan Tenjin tüm müşterilerine aşağıdaki eğitimleri sunuyor:

# 430 – iOS14 Yapılacaklar ve Dönüşüm Değeri Eğitimi

# 571 – Hyper için ConversionValue Modelleme – Basit oyunlar

# 518 – Tenjin Attribution Modeling’e Giriş

# 519 – Tenjin ve Facebook: SKAdNetwork kurulumu

Devam eden çalışma: # 310 – Tenjin’in Raporlama Metrikleri API’sini kullanarak Dönüşüm Değerlerini Aggregated verilerle Birleştirmek İçin Bir Komut Dosyası Kullanın

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 11 Mar 2021

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar