Google, Hindistan’da internete ulaşamayan kişilere özel yüzlerce tren istasyonuna ücretsiz Wi-Fi hizmeti vermeye başlıyor ayrıntılar haberimizde

Hindistan teknoloji devlerinin hedefi haline gelmiş durumda.Çünkü bilim ve teknoloji dünyasının en taze ve en gelişime açık ülkesi olarak biliniyor.

iyi ki doğdun Google!

Google’ın yeni CEO’su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklamaya göre Google, şimdi de Hindistan’da internete erişim sağlayamayan kişiler için geliştirdiği ücretsiz Wi-Fi projesini hayata geçiriyor. Projeye kapsamında Hindistan’daki tren istasyonlarına kurulacak olan Wi-Fi sistemleri üzerinden yüz milyonlarca kişinin ücretsiz olarak internete erişimi sağlanacak.

hindistan'daki ücretsiz wifi istasyonları

Hindistan’da 300 milyon kişinin online olduğunu ve yaklaşık 1 milyar kişinin de internete erişim sağlayamadığına vurgu yapan Sundar Pichai, başlattıkları projenin Hindistan’daki ve hatta dünyadaki en büyük halka açık Wi-Fi projesi olacağına vurgu yaptı.

Hindistan’da toplamda 400 istasyonda ücretsiz wi-fi imkanı sağlanacak.

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 28 Eyl 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar