Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine yönelik yaptığı şiddete karşı sessiz kalmayan Türk hackerlar arasına şimdi de TürkHackTeam ekibi katıldı.

En son bir hafta önce Ayyıldız Tim’in 50 tane Çin’e ait siteyi hacklemişti.Şimdi de TürkHackTeam ekibi, içerisinde NATO ve Çin Halk Cumhuriyeti Bakanlıklarının da bulunduğu toplam 1400 web sitesini hackledi. Hacklenen sitelere gök bayrak fotoğrafı yükleyen Türk hack ekibi,Zalimi alkışlayan dünya utansın. Zafer çok yakında, görüyoruz biz mesajını bıraktı.

Hacklenen siteler arasında Çin Silahlı Kuvvetleri, Adalet, Dışişleri, Sosyal Güvenlik Bakanlıkları ve İnsanlar Hakları Örgütü bulunuyor.

türk hackerlar cin devlet sitelerini hackledi

Yaptıkları eylemlerin Ramazan ayında Doğu Türkistan’da işkenceye maruz kalan Uygur Türklerine ithafen olduğunu belirten TürkHackTeam, dünyanın çeşitli ülkelerinden ele geçirdikleri geçirdikleri sitelere mavi gök bayrağıyla birlikte “Zalimi alkışlayan dünya utansın. Zafer çok yakında, görüyoruz biz #DoğuTürkistanYalnızDeğil #ÖzgürDoğuTürkistan” metinlerini yerleştirdi.

 

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 06 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar