Google CEO‘su Larry Page, yaptığı açıklama ile Google‘ın artık Alphabet adını verdikleri yeni yapının bir parçası olduğunu resmi olarak açıkladı.

Bugün açıklanan duyuruya göre teknoloji devi Google artık Alphabet adında kurulan şirketin bünyesine giriyor.Google CEO‘su Larry Page, yaptığı açıklamada yeni şirket yapılanmasından detaylı şekilde bahseden yazısı şu şekilde;

Yeni kurduğumuz Alphabet, içlerinde en büyüğü Google olan birden fazla şirketin toplamı olacak. Bu durumda da yeni Google, bir önceki haline göre biraz daha internet ürünlerinden uzaklaşmış şirketlerin seviyesinde olacak. Google’ın eski görevini ise Alphabet üstlenecek. Bu bağlamda Life Sciences ve Calico gibi sektörler, kendi CEO’larına sahip olacak. Bu durum Google X Laboratuarı ve Wing’i de kapsamakta.

Temelde bu durum, bize farklı birimleri çok daha iyi yönetme ve her birimde daha iyi ilerleme imkanı sağlayacak.”

Alphabet Nedir?

Alphabet en basit şekilde sizlere anlatmak gerekirse aralarından Google‘ın en büyük olduğu birçok şirketin birarada bulunduğu bir yapıyı ifade ediyor.

Bakalım bu hareket Google geleceğini nasıl etkileyecek, hedeflerine ulaşabilecekler mi hep birlikte göreceğiz.

 

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 11 Ağu 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar