Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Walles, kullanım olarak Twitter’a benzeyen ama reklam olmayan yeni sosyal ağ girişimi TPO.com’u tanıttı.

Facebook ile kayıt olabildiğiniz sitede, Twitter’da buluna Trend Topic yerine Most Popular başlığı bulunan sitede ayrıca çok konuşulan konu başlıkları yer alıyor. Twitter’daki gibi metin ve fotoğrafların paylaşılabildiği sitede, ayrıca bu içerikler ‘Like’ butonuyla beğeni alabiliyor.

tpo anasayfa

Eğer Facebook ile kayıt olacaksanız ayrıca profil fotoğrafı eklemenize gerek kalmıyor, Facebook’taki profil fotoğrafınız otomatik olarak TPO’ya ekleniyor. Reklam amacı gütmeyen sosyal ağın rakiplerine göre en önemli farkı ise iş ortakları olarak reklam veren kuruluşların yerine sorumluluk organizasyonlarını belirlemesi. Bağış platformu olarak kullanılabilen TPO, kullanıcıların desteklemek istedikleri bir konuyla ilgili kampanya başlatması ve fon toplaması için gereken araçları bünyesinde barındırıyor.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 23 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar