Futbol tarihinin yaşayan efsanelerinden biri olan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, sahalarda sergilediği üstün başarılarını sosyal medyada da sürdürüyor. Serveti, harcamaları ve başarılarıyla magazinin gözdelerinden biri olan Ronaldo’nun özel hayatı da onun gündemde kalmasında büyük bir etki oynuyor. Ancak yıldız oyuncu son günlerde özellikle sosyal medyadaki başarılarıyla gündemde.

Cristiano Ronaldo Şut Çekerken

Yıllardır sahalarda çok iyi bir performans sergileyen Ronaldo, emeklerinin karşılığını sosyal medya hesaplarından da alıyor. Futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başaran ve kariyerini sürdüren oyuncu geçtiğimiz haftalarda bir ilki başararak Instagram hesabında 250 milyon takipçiye ulaşmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde bir rekoru daha kırdı. Cristiano Ronaldo’nun tüm sosyal medya platformlarındaki toplam takipçi sayısı 500 milyonu geçti.

Ronaldo’nun 500 Milyon Takipçisi Bulunuyor!

Cristiano Ronaldo Instagram Reklamı

Sosyal medya platformlarında böylesine büyük bir sayıya ulaşan ilk isim olan Ronaldo, tabii ki bu hesaplardan da oldukça yüksek miktarda gelir sağlıyor. Cristiano Ronaldo’nun Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarının takipçi sayısı ise şu şekilde:

  • Instagram: 262 Milyon
  • Facebook: 148 Milyon
  • Twitter: 91 Milyon

5 kez Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kaldıran ve 5 kez de Ballon d’Or Yılın Futbolcusu Ödülü’nü evine götüren 36 yaşındaki Ronaldo şu anda İtalya’nın Seria A ekibi Juventus’ta forma giyiyor. İtalyan ekibiyle olan sözleşmesinden yıllık 30 milyon kazanan oyuncunun sosyal medya gelirlerinin bunun neredeyse iki katı olduğu düşünülüyor.

Cristiano Ronaldo Gülümsüyor

2019 yılında en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram üzerinden gerçekleştirdiği her sponsorlu paylaşım için gönderi başına yaklaşık 971 bin sterlin kazandığı aktarıldı. Yıldız futbolcunun yalnızca Instagram’dan yılda 50 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği düşünülüyor.

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar