Realme’nin geçtiğimiz günlerde Hindistan’da piyasaya sürdüğü yeni akıllı saati Realme Watch, kullanıcıların ilgisini fazlasıyla çekmiş gibi görünüyor. Realme Watch satışa sunulduktan sonra yalnızca 2 dakika içerisinde 15.000 adet satmayı başardı. Şirket konuyla ilgili ayrıntıları Twitter üzerinden duyurdu.

Realme’nin yeni çıkarttığı akıllı saat Realme Watch, cuma günü Hindistan’da resmen satışa çıkartıldı ve aynı gün içerisinde şaşırtıcı satış rakamlarına ulaştı. Çinli akıllı telefon üreticisinin açıklamalarına göre Realme Watch farklı bir ürün kategorisinde olmasına rağmen, satışa sunulduktan sonra tam iki dakika içerisinde 15.000’den fazla saat satıldı.

Realme Watch İle Kısa Sürede Elde Edilen Başarı

realmenin-yeni-akilli-saati-realme-watch-2-dakikada-15-000den-fazla-satildi

Realme Başkan Yardımcısı ve Realme Hindistan CEO’su Madhav Sheth, resmi Twitter hesabında şu cümleleri kullanarak başarılarını duyurdu: “Yeni bir kategori, yeni bir rekor. İlk akıllı saatimiz Realme Watch, 2 dakikadan daha az bir süre içerisinde 15.000 satarak büyük bir başarı elde etti. En popüler teknoloji öncüsü olmaya bir adam daha yaklaştık.” 

Satışa sunulan akıllı saatin özelliklerine gelecek olursak;  1,4 inç 320×320 çözünürlüğüne sahip bir ekranı bulunuyor. Bu ekran 2.5D Corning Gorilla Glass 3 ile korunuyor. 3 eksenli ivme ölçer ve bir PPG sensörü ile birlikte gelen saat, spor yaparken size yeterince yardımcı olacaktır. IP68 sertifikasına sahip olan ürün, toz ve suya karşı oldukça dayanıklı. Ayrıca 20 mm’lik değiştirilebilir kayışlarla birlikte geliyor.

Android 5.0 sürümüyle piyasaya sürülen saat, 160 mAh bataryasıyla uzun bir pil ömrü sunuyor. Şirketin konu hakkındaki açıklamalarına göre akıllı saat, kalp atış hızı takibi açık olduğu sürece 7 gün kullanım süresi sunarken bu özellik devre dışı bırakıldığında kullanım süresi 9 güne kadar çıkabiliyor. Güzel bir güç tasarrufu moduyla gelen Realme Watch, özelliğin aktif edilmesiyle tek bir şarjla 20 güne kadar kullanım süresi sunuyor.

Ayrıca Realme’nin bu başarıyı yakaladığı şu günlerde Hindistan’da, Çin Boykotu’nun da devam ettiğini hatırlatalım. Hindistan Başbakanı’nın yerli ürünlerin kullanılması için başlattığı hareket, koronavirüsün günlük hayatı etkilemesi ve birçok can kaybına neden olmasıyla tamamen Çin karşıtlığına dönüşmüş durumda.

Hindistan’da satışa sunulan saatin ilerleyen dönemlerde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Realme Watch, Flipkart ve Realme’nin resmi internet sitesinde vergiler hariç 358 TL fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 08 Haz 2020

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar