Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, ABD’deki ayaklanmalara neden olan George Floyd cinayetiyle ilgili tehdit içeren bir video yayınladı. Hacker grubu, cinayeti işleyen polis üzerinden açıkça Minneapolis Polis Departmanı’nı tehdit etti. Belirttikleri işlemler gerçekleştirilmezse sonuçlarının ağır olacağını belirtti.

Dünya genelinde milyonlarca insanın onları sadece isimleriyle tanıdığını biliyoruz. Onlar Anonymous adı altında sadece siyasi veya politik saldırılarla değil, çocuk istismarı yapan birinin yakalanmasını ve bir tecavüz vakalarının çözülmesini sağlayarak da bilinirlik elde elde ettiler. Polisle çalışmadıkları ve resmi bir örgüt olmadıkları halde toplumu ilgilendiren önemli konularda gönüllü olarak yardımda bulunmuşlar ve sırları açığa çıkarmışlardır. Hackerlerin simgeleri “V for Vendetta” filminde kullanılan maskedir.

Anonymous, gündeme bomba gibi düşen yeni bir video yayınladı. Sosyal medyadan yayınlanan videoda geçtiğimiz günlerde katledilen George Floyd’u öldüren polisler ve polis teşkilatıyla görüşlerini belirtirken bir yandan da yozlaştıklarını ifade etti. Adalet sisteminin düzgün işlemediğini, polislerin görevinin halkı korumak olduğunun ancak bunun yerine getirilmediğini belirttiler.

Anonymous Tarafından Yapılan Açıklama

anonymous-george-floyd-cinayetinin-protestolarina-destek-verdi

“İnsanları öldüren ve suç işleyen devlet memurlarının bizim gibi suçtan hüküm giymeleri gerekir. Aksi takdirde istediklerini yapabilecekleri bir belgeleri olduklarına inanırlar. Yalnızca birkaç kötü polisin tüm iyi polislerin adını lekelediğini iddia edeceksiniz ancak bu kötü polisler, insanlara ve bu kötü polislere ceza vermeyi reddeden sizlere karşı suç işlerken diğer ‘iyi’ polisler orada durursa ne olacak?

İnsanlar bu yolsuzluktan ve insanları koruma sözü vermiş bu kurumun şiddetinden artık sıkıldı. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan olaylardan sonra birçok insan, sizlerin burada bizi korumak için değil, bizi bastırmak ve suçlu egemen sınıfın isteklerini yerine getirmek için bulunduğunuzu anlamaya başladı.

Kontrolü elinde tutan insanların düzenini sağlamak için buradasınız, kontrol edilen insanların güvenliğini sağlamak için değil. Hatta, elit kesimin küresel baskı mekanizmasını devam ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisi sizsiniz.

Dünya artık gözünü açmaya başlıyor ve bir sonuç olmadan dökülen her kan artık insanları daha da sinirlendiriyor. Bu memurlar cezai suçlamalarla cezalandırılmalı ve özellikle Memur Chauvin cinayetle yargılanmalı. Maalesef sizin yozlaşmış adalet sisteminize güvenmiyoruz, bu nedenle işlediğiniz suçları dünyanın gözleri önüne sereceğiz. Biz büyük bir grubuz. Bizi bekleyin.”

Etiketler:,,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 01 Haz 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar