Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10‘un resmi çıkışına sayılı günler kalırken, gerek işletim sisteminin kendisi, gerekse sisteme yönelik yeniliklerden haberler gelmeye devam ediyor.

Bu haberlere en son eklenen ise Mojang’dan.Mojang dendiği zaman artık direk akla Minecarft geliyor zaten 🙂 Microfost, Mojang’ın yeni versiyonu olan Minecraft’ın Windows 10 Edition‘ını resmi olarak duyurmuş durumda.

minecraft windows 10da

Oyun ile ilgili bir kaç dikkat edilmesi gereken ayrıntılar var onları hemen sizlere aktaralım.Yeni Minecraft, tıpkı önceki versiyonlarında olduğu gibi ilk olarak Beta sürümüyle karşımıza çıkacak.Bu sürüm de 29 Temmuz’da sunulacak. Oyunun önceki orjinal versiyonlarına sahip olanlar, yeni Minecraft‘ı ücretsiz olarak alabilecek. Yeni oyuncular için ise oyunun fiyatı 10 dolar olarak belirlenmiş bir durumda. Ancak bu fiyat belli bir süre böyle olacak. Sonrasında muhtemelen fiyat yükselecektir.

Yeni Minecraft ile birlikte karşımıza ‘Story Mode‘ özelliği de çıkacak. Oyunu çok daha eğlenceli ve uzun süreli oynanabilir hale getirmek isteyen Mojang, oyunun sunduğu tüm o farklı imkanları çok iyi bir şekilde harmanlayarak Story Mode özelliğini getirmiş durumda. Minecraft‘ın yeni Story Mode‘uyla ilgili bir tanıtım videosu da yayınlandı.

Etiketler:,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 04 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar