Sony’nin yeni nesil oyun konsolu Playstation 5’in çıkış tarihi ve özellikleri hakkındaki yazımızda oyunseverleri çok heyecanlandıracak birçok detay mevcut.

Teknoloji devlerinden Sony’nin yeni oyun konsolu Playstation 5’in önümüzdeki yılın sonlarına doğru oyuncuların beğenisine sunulacağı yapılan açıklamayla resmileşti. Sizleri çok bekletmeden Sony Playstation 5’in Çıkış Tarihi ve Özellikleri hakkındaki yazımıza geçelim.

Sony Playstation 5 Konsept

Sony Playstation 5 Konsept Tasarım

Playstation 5’in Özellikleri

  • Bekleme ekranlarını saliseler ile ölçtürtecek bir SSD’si olacak,
  • Özel üretilmiş bir ses yongasına sahip olacak,
  • Sanal gerçekliği bir adım öteye taşıyacak,
  • Işın izleme teknolojisine sahip olacak,
  • 8K çözünürlük desteği olacak.
  • Eski nesil oyunlarla uyumlu olacak,

Yeni nesil konsolun sahip olduğu bu özellikler insanları çok heyecanlandıracak türden. İlk olarak eski nesil oyunlarla uyumlu olacak olması Playstation 5’in en öne çıkan özelliklerinden biri. Bu sayede PS5 sahipleri maziye dönüp bakmak istediklerinde eski nesil konsolları satın almaya gerek duymayacak. Ayrıca PS5’in sunacağı daha yüksek çözünürlüklü ve kaliteli oyun zevkini tatmaktan geri kalmayacaklar.

Playstation 5 için bahsedilen en büyük gelişmelerden biri de bekleme sürelerini neredeyse sıfıra indirecek bir SSD’ye sahip olması. Bu SSD, yapılan Marvel’s Spider-Man testinde yükleme ekranının bekleme süresini 18 kat düşürebildi ve beklentileri önemi ölçüde aştığını söylemek mümkün.

Playstation 5, oyun deneyiminde önemli bir yeri olan sesler konusunda da oyuncuları sevindirecek yeni bir gelişmeye imza atıyor. Yeni ses yongası sayesinde kulaklık takarak oynamayı seven oyuncular için daha keyifli anlar yaşatmayı amaçlayan bu yenilik oldukça heyecanlandırıcı.

Sanal gerçeklik konusunda VR seti ile uyumluluğu olan Sony hakkında kablosuz PSVR2 ile ilgili söylentiler dolaşıyor. Ancak PS5 için önemli isimlerden biri olan Mark Cerny VR ile ilgili hiçbir bilgi paylaşmıyor.

Playstation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Merak edilen en önemli konulardan birisi de tabii ki çıkış tarihi. Sony’nin yaptığı resmi açıklamaya göre 2020 yılının Ekim ve Aralık ayları arasında çıkacak. Fakat Sony tarafından netleştirilen kesin bir tarihten söz etmek mümkün değil.

Playstation 4, Türkiye pazarına normal çıkış zamanından 1 ay sonra resmi olarak girmişti. Muhtemelen Playstation 5 için de bu kadar beklememiz gerekecek. Sony Playstation 5’in çıkış tarihi ve özellikleri ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Hepinize iyi oyunlar.

 

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar