2019 yılının sonlarında ortaya çıkan ve etkilerini hala sürdüren hatta gittikçe artıran koronavirüs nedeniyle pek çok teknolojik cihazın ve buna bağlı etkinliklerin ertelendiğini gördük. Birçok şirketin yıllık planlarında büyük bir aksama gerçekleşti. Bunlardan biri de Vivo oldu. Daha erken bir tarihte tanıtılması beklenen Vivo V19 Neo geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı.

Koronavirüs nedeniyle yapılan çevrim içi lansmanlara bir yenisi daha eklendi. Vivo Facebook üzerinden yaptığı yayında yeni orta seviye telefonunu tanıttı. Böylelikle Vivo N19 Neo ilk defa karşımıza çıkmış oldu. Yapılan tanıtımda telefonun bir süre için yalnızca Filipinler’de satışta olacağı da belirtildi. Şimdi cihazın özelliklerinden bahsedebiliriz.

V19 Neo Özellikleri

vivonun-yeni-telefonu-v19-neo-tanitildi

Cihazın ön tarafına baktığımızda ise 6,44 inç genişliğinde bir ekran bizi karşılıyor. Bu ekran Full HD+ Super AMOLED olarak seçilmiş ve bir de parmak izi sensörü barındırıyor. Ekranın sağ üst köşesinde ise bir kamera deliği bulunuyor. Selfie kamerasının 32 MP olduğu açıklandı.

Telefonun arka kısmına baktığımızda ise 4 kameralı bir kurulum bizi bekliyor. Dikdörtgen şeklinde kurulumdaki kameralar; 48 MP ana kamera, 8 MP ultra-geniş lens, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik sensöründen oluşuyor. Ayrıca bir de LED ışığı bulunuyor.

Telefon gücünü sekiz çekirdeki Snapdragon 675 adlı işlemciden alıyor. İşlemciye destek olan ise 8GB ram ve 128 GB depolama alanı. Oldukça geniş olan depolama alanını microSD Kart ile daha da genişletmeniz mümkün kılınmış. Telefonun bataryası ise 4.500 mAh ve 18 W hızlı şarj destekliyor.

Vivo cihazda kendi işletim sistemini kullanmayı tercih ediyor. Telefonda işletim sistemi olarak FuntouchOS10 bulunuyor. Bu işletim sistemi, firmanın Android 10 temeli üzerine inşa ettiği kendi işletim sistemi arayüzü olarak biliniyor. Yani Google uygulamalarıyla tam uyumlu özellikte.

Fiyatı

Fiyatına baktığımızda ise Vivo V19 Neo, Filipinler’de 358 dolar etiketiyle satışa sunuldu. Akıllı telefonun başka hangi ülkelerde satışa çıkacağı ve Vivo’nun bu ülkelerde nasıl bir fiyat politikası izleyeceği ise henüz bilinmiyor.

Vivo v19 Neo Özellikleri:

vivonun-yeni-telefonu-v19-neo-tanitildi

  • Ekran: 6,44 inç Full HD+ Super AMOLED
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 675
  • RAM: 8 GB
  • Depolama: 128 GB
  • Arka Kamera: 48 MP + 8 Mp + 2 MP + 2 MP, LED flaş
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Batarya: 4.500 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı FuntouchOS
Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 16 Haz 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar