Snapchat, 1 Temmuz’da yayınladığı güncelleme ile birçok kuralları değiştirdi. Şirketin iOS ve Android uygulamaları için yayınlanan son güncellemeyle kullanıcıların snap ve hikayeleri izlemek için parmaklarını ekrana basılı tutma zorunlulukları ortadan kalkıyor. İzleme süreci artık tek bir dokunuşla başlatılacak. Ekrana dokunulduğunda ise snap veya hikaye geçilebilecek. Snapchat CEO’su Evan Spiegel geçtiğimiz mayıs ayında Code konferansında söz konusu değişimin ipucunu vermiş ve parmağı ekrana uzun süre basılı tutmanın can sıkıcı bir şey olduğunu söylemişti.

İlk günden bu yana Snapchat’in snap olarak anılan mesajlarını görüntülemek için parmağı ekrana basılı tutmak gerekiyordu. Parmak ekrandan çekildiği zaman mesaj gösterimi otomatik olarak sonlanıyordu. Bundan böyle Snapchat’te mesaj ve hikayeleri kapatmak için ekran üzerinde aşağıya doğru bir sürükleme hareketi yapmak yeterli olacak.

Güncelleme sonrası Snapchat’ta

  • Görmek için dokun – Artık bir Snap’i ya da hikayeyi görmek bir dokunuşla mümkün.
  • Geliştirilmiş Snapkodlar!
  • Özçekim eklemek için Snapkod’una dokun!
  • Snapkod ile Ekle – Bir arkadaşının Snapkod’unun ekran görüntüsünü al, ardından onu eklemek için Arkadaş Ekle’ye git!
  • Snapkod’unu Paylaş — Snapkod’unu doğrudan bu uygulamadan dışa aktar.

Özellikleri geldi.Şimdi Ayrıntılı olarak göz atalım ;

Yayınlanan son güncelleme, Snapchat kullanıcılarına yeni arkadaş eklemek için iki farklı yol sunuyor. Bu yollardan ilki ”yakındakileri ekle” adını taşıyor. Arkadaş ekleme menüsüne dahil edilen ”Yakındakileri Ekle” sekmesi, kullanıcılara o anda aynı sekme içinde bulunan ve yakında olan diğer Snapchat kullanıcılarının listesini gösteriyor. Arkadaş ekleme işlemi ise listedeki kullanıcı isimlerinin üstüne dokunulması sayesinde gerçekleştiriliyor. Snapchat’in yeni özelliğinin sürekli olarak konum taraması ve paylaşımı yapmadığını belirtmekte fayda var.

Snapchat’in arkadaş eklemek için sunduğu ikinci yolun temelini QR kodu teknolojisi oluşturuyor. Kullanıcılar bundan böyle film rulolarındaki Snapchat QR kodlarını tarayarak yeni arkadaşlar ekleyebilecek. Snapchat, Snapcode adını verdiği QR kodlarını geçtiğimiz ocak ayında kullanıma sunmuştu. Son güncelleme ise kullanıcılara ekran görüntüsünü aldıkları Snapcode’lar ile yeni arkadaş ekleme imkanını sağlıyor. Güncelleme, Snapchat kullanıcılarına kendi Snapcode’larını kişiselleştirme imkanını da sunuyor.

 

Etiketler:,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 02 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar