Dünyanın en büyük mobil oyun şirketlerinden Netmarble, dünyayı saran Travelling Millionare oyununu ‘Paramanya’ ismiyle Türkiye’ye gelmişti.Bizde sizler için Paramanya‘yı inceledik.

Oyun Hakkında

Mobil-Paramanya-oyun

Paramanya, Türkiye’nin ve dünyanın en güzel şehirlerine; evler, oteller ve şehir simgeleri kurabileceğin, bolca para kazanabileceğin zar atmalı bir online masa oyunu.Monopoly’nin online tarzı diyebiliriz.Karakterin ve şanslı zarınla rakiplerinden toplayabildiğin kadar kira topla, masanın en zengini sen ol rakibini iflas ettir. İster ailenle, ister arkadaşlarınla istediğiniz şekilde oynanabiliyor.Paramanya en fazla 4 kişi ile oynanıyor.

paramanya-incelemesi

Özellikler

  • Türkiye’nin en eşsiz şehirlerini satın al ve üzerine şehir simgelerini kur.
  • Dünya’nın en seçkin şehirlerinde zenginliğinin keyfini sür.
  • Sana özel karakter kartları ve özel zarlar ile oyna.
  • Karakterini ve zarını geliştir, kazanma şansını artır.
  • Karakterine özel aksesuarları al, daha çok para kazan.
  • Eğlenceli masa oyunu heyecanını arkadaşlarınla paylaş.

 

AYRINTILI İNCELEME

Paramanya, monopoly tarzı oyun sevenlerin kesinlikle beğeneceği bir oyun.Monopoly oynar gibi saatlerce oynuyorsunuz cidden.Oyunda masa kurma sistemi mevcut arkadaşlarınızla istediğiniz zaman masa kurup oyunu oynayabiliyorsunuz ayrıca masaya davet ederken o an oyun oynayan arkadaşlarınızı online olarak görebiliyorsunuz.

Karakter Kartları 

Oyunda birçok karakter kartı mevcut en son gelen güncellemeyle (26.06.2015) yeni karakter kartları (S sınıfı) geldi.Kartlarınızı geliştirerek en son S sınıfı kartı alabiliyorsunuz.Paramanya, oyun içinde düzenli olarak kampanyalar yapmakta promosyon gibi diyebiliriz teşvik amaçlı.

Karakter Aksesuarları 

Karakter aksesuarları da oyun içinde birçok avantaj sağlıyor.Örneğin; rakibinizin şehrine geldiğiniz zaman %100 veya %50 kira indirimi sağlayan kartlar mevcut (Siyah kart), uyuna ilk başladığınız zaman başlangıç parasında %10 artış (Kartal pençesi kartı) gibi birçok karakter aksesuarı mevcut.

Zar

Oyun içinde kullandığınız zarı da geliştirebilme imkanınız mevcut.Zarınızı ne kadar geliştirirseniz o kadar iyi oluyor aynı karakter kartı gibi.Zarınızı geliştirdiğiniz zaman daha iyi şanslı olabiliyorsunuz 🙂

Harita

Paramanya’da 3 çeşit harita mevcut ; Dünya,Türkiye ve Uzay (Yeni gelen bir harita)

Ben Türkiye haritasında oynamayı daha çok seviyorum 🙂 Şehir simgelerini her ilin kendisiyle bütünleşmiş bir tarihi eserini örnek olarak yapılmış ve bu da çok hoşuma gitti benim.

Oyun Sıralaması

Paramanya ‘da sıralama arkadaşlar arasında ve genel olarak iki adet.Arkadaşlar arasında olan sıralamada haftanın 1.si olursanız eğer baya bir ödül veriliyor kart paketleri,altınlar,elmaslar 🙂

 

Paramanya’yı oynayan bir mobil oyuncu olarak sizlere de tavsiye ederim keyifli vakit geçirirsiniz.Bazen birkaç aksaklık oluyor genellikle gece geç saatlerde bağlantı sorunları oluyor.Ama büyük sorunlar değil öyle.

Oyunu android platformdan buradan, Appstore’dan ise buradan indirebilirsiniz.Herkese bol sanş 🙂

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 28 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar