Finlandiya merkezli teknoloji üreticisi Nokia eski günlerini adeta mumla arıyor. Eski güzel günlerine geri dönmek için büyük bir çaba gösteren şirket farklı atılımlarda da bulunuyor. HMD Global tarafından satışa sunulan Nokia markalı ürünler, şirketin tarihin tozlu sayfalarına karışmasını engelliyor. Şirketin yeni ürünleri ise 3 adet kablosuz kulaklık. Özellikleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken bu ürünlerin tüketicilerin dikkatini çekeceğini düşünüyoruz.

Nokia’nın kablosuz kulaklık modelleri; E1200 Essential, E3500 Essential TWS ve E3200 Essential TWS olarak adlandırılıyor ve hepsinin kendi özelinde dikkat çeken özellikleri bulunuyor. Tasarım konusuna da fazlasıyla özen gösteren Nokia, bu konuda oldukça iyi bir iş çıkarmış. Teknik özellikleri de fazlasıyla iyi olan ürünler kullanıcılara güzel bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Nokia E3500 Essential TWS

nokia-3-yeni-kablosuz-kulaklik-duyurdu

Nokia E3500 Essential TWS, 3 farklı renk seçeneğine sahip. Nokia’nın tasarım konusunda yalnızca dış görünüşe değil aynı zamanda konfora da önem verdiğini gösteren kulaklık oldukça hafif. Yalnızca 5 gr. ağırlığındaki kulaklığı taktığınızda varlığını unutabilirsiniz. Ter ve yağmura karşı dayanıklı olan bu kulaklığı spor yaparken veya yağmurlu bir günde müzik dinleyerek sokakta dolaşırken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nokia E3500 Essential TWS, çift mikrofona sahip. Bu sayede sesinizi karşı tarafa ulaştırma konusunda bir sorun yaşamayacaksınız. Kesintisiz 7 saate kadar kullanım süresi sunan kulaklık, Qualcomm’un CVC teknolojisi sayesinde arka plan gürültüsünü de azaltabiliyor. Şarj kutusu ile birlikte kullandığınız zaman 25 saatten daha uzun bir süre müzik dinlemeniz de mümkün.

Nokia E3200 Essential TWS

nokia-3-yeni-kablosuz-kulaklik-duyurdu

Nokia E3200 Essential TWS, yapısı itibariyle dikkat çekiyor. Minimal ve kompakt yapısıyla göze oldukça hoş gelen kulaklık, Bluetooth 5.0 desteği de sunuyor. IPX 5 sertifikasına sahip olan kulaklık ter ve yağmura karşı dayanıklı. Aynı zamanda bu kulaklık 17 saate kadar kullanım süresi sunuyor.

Nokia E1200 Essential

nokia-3-yeni-kablosuz-kulaklik-duyurdu

Çıkacak olan kulaklıklar arasında tek kulaküstü kulaklık olarak öne çıkıyor. Alüminyum kaplama ile dikkat çeken kulaklık için Nokia, konforu da ön planda tutmuş. Kullanıcıların rahatlığına önem veren şirket kulak pedlerinde deri kaplama kullanmayı tercih etmiş. Aynı zamanda katlanabilir bir yapıya sahip olan kulaklık daha az yer kaplıyor ve seyahatleriniz sırasında taşımayı kolaylaştırıyor.

Teknik özelliklerine değinecek olursak; bu kablosuz kulaklıkta Bluetooth 5.0 desteği bulunuyor. Google Asistan ve Siri ile de uyumlu çalışabilen kulaklık sayesinde iOS ve Android’de rahat bir kullanım imkanı sunulmuş. 500 mAh kapasiteli bataryası ile kullanıcılara 40 saate kadar kullanım imkanı sunuluyor.

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar