Apple, iOS 9 güncellemesiyle birlikte, 3 saat fazladan kullanım sağlayacağı güç tasarruf modunu kullanıma sunuyor.Geliştiricilerin kapalı beta sürecinde test ettiği modun performansa ne kadar etki ettiği yapılan testlerle birlikte ortaya çıktı.


iphone6-1

Geekbench’te gerçekleştirilen testlerde normal kullanımda 1606 tek çekirdek ve 2891 çok çekirdek puanına ulaşan iPhone 6‘nın performansı güç tasarruf modunda büyük ölçüde azalıyor. Bu mod aktif hale geldiğinde tek çekirdek performansı 1019‘a ve çok çekirdek performansı ise 1751‘e düşüyor. iPhone 5s‘te de durum pek farklı değil. Performansı yüzde 40 oranında düşen cihaz normalde tek çekirdekte 1386 ve çok çekirdekte 2511 puan alırken güç tasarruf modundayken tek çekirdekte 816 ve çok çekirdekte 1405 puana geriliyor. iOS 9 ’lu iPhone’un şarj seviyesi yüzde 20 veya yüzde 10’un altına düştüğünde otomatik olarak bildirim gösteriyor ve bu moda geçişin kullanım süresini artıracağını hatırlatıyor. Ancak bu uyarıya gerek kalmadan ayarlardaki pil bölümünden tasarruf moduna her zaman geçiş yapılabiliyor.

Kaynak : Log.com.tr

 

 

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 26 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar