Telefon sektörünün köklü isimlerinden biri olan HTC yakaladığı başarıyı sürdürememiş ve sıralamalarda geriye düşmüştü. Şimdiyse düştüğü yerden kalkmak isteyen HTC yavaş yavaş atılımlarını gerçekleştiriyor. HTC tarafından dün Tayvan’da gerçekleştirilen bie etkinlikte yeni orta segment akıllı telefon tanıtıldı. Telefonun ismi ise “U20 5G”.

Huawei’nin orta-üst segment telefonu oldukça şık bir görünüme sahip. 5G destekli telefon, delikli bir ekrana ve dörtlü arka kamera kurulumuyla oldukça dikkat çekiyor. Orta-üst segment bir cihaz olduğu belirtilen HTC U20 5G’nin fiyatı hakkında bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle bu yazıda cihazın Fiyat/performans konusunda bir fikir edinemeyecek, yalnızca özelliklerini öğrenmiş olacaksınız. Ama aşağı yukarı bir tahminde bulunmanız elbette mümkün.

HTC U20 5G Özellikleri

htc-yeni-telefonu-u20-5gyi-duyurdu

Cihazın ön tarafına baktığımızda, HTC tarafından yapılan açıklamalara göre U20 5G, 6.8 inç büyüklüğünde FHD+ bir delikli ekran bizi karşılıyor olacak. 20:9 en boy oranına sahip olan bu akıllı telefon, tüketicilere yüksek çözünürlük sunuyor. Telefon gücünü Snapdragon 765G işlemcisinden alıyor. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanıyla da desteklenen telefon dikkat çekmeyi başarıyor. U20 5G’de bulunan microSD desteği ile depolama sorunu ortadan kaldırılmış. Oldukça geniş olan depolama alanını microSD Kart ile daha da genişletmeniz mümkün kılınmış. Ayrıca Android 10 işletim sistemiyle çalışan telefon, 18 watt hızlı şarj desteği sunan 5.000 mAh kapasiteli batarya ile birlikte geliyor.

HTC U20 5G’nin dörtlü arka kamera kurulumunda 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP de derinlik sensörü bulunuyor. Telefonun ana arka kamerası 4K video çekim özelliğine sahipken, ekrandaki küçük delikte bulunan ön kamera ise 32 MP çözünürlük sunuyor.

Fiyatı

HTC tarafından yapılan açıklamalarda cihazın fiyatına dair bir bilgi verilmedi. Bu nedenle sizleri bu konuda bilgilendiremiyoruz.

HTC U20 5G teknik özellikleri

htc-yeni-telefonu-u20-5gyi-duyurdu

  • Ekran: 6.8 inç, FHD+ LCD
  • İşlemci: Snapdragon 765G
  • RAM: 8 GB
  • Depolama Alanı: 256 GB
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Arka Kamera: 48 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
  • Batarya: 5.000 mAh (18 watt hızlı şarj desteği)
  • İşletim Sistemi: Android 10

Sizce HTC bu cihazla eski günlerine kavuşabilecek mi? Ürün ve marka hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 17 Haz 2020

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar