Google, yeni mesajlaşma uygulaması olan GOOGLE ALLO yu 21.09.2016 tarihi ile kullanıma sundu. Google Allo, internet üzerindeki aramalarınızı uygulamadan çıkmadan yapabilmeyi sağlıyor. Sohbet esnasında çıkış yapmadan pek çok işlemi sürdürebiliyorsunuz.

Google ALLO nedir ve Google ALLO özellikleri;

Whatsapp uygulaması gibi Google Allo’nun da sizi tanıması için telefon numaranız yeterli oluyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Neden Bu Kadar Pahalı?

Whatsapp uygulamasından en önemli farkının yapay zeka destekli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Yapay zeka destekli bu uygulama gelen mesajlara en uygun cevapları tahmin ediyor ve size bu cevabı öneriyor böylece zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Allo uygulaması kişilerle mesajlaşmanın yanı sıra kullanıcıların istediği konularda Google üzerinden araştırma yapmasına ve bunu özel linkler olarak yollayabilmesine olanak sağlıyor.

Mesajlaşma uygulamalarının olmazsa olmazı emoji, sticker ve fotoğraf desteği elbette mevcut. Göndereceğiniz fotoğrafların üzerine resimler çizebilir ya da çizdiğiniz bir resmi gönderebilirsiniz. Emojiler ise diğer uygulamaların emojilerine göre daha büyük. Bir arkadaşınızın doğum günü kutlamak ya da tebrik etmek isterseniz tam ekranı kapsayan emojiler de gönderebiliyorsunuz.

“BAĞIRIN veya fısıldayın “ diyen ALLO, kendimizi ifade etmek için BÜYÜK HARFLERLE yazmanıza gerek bırakmıyor. Kaydırma hareketiyle yazıyı büyütüp küçülterek düşüncelerinizi daha yüksek veya daha alçak bir sesle ifade edebilir, duygularınızı ve heyecanınızı karşı tarafa daha iyi bir şekilde hissettirebilirsiniz.

Google asistan sayesinde merak ettiklerinizi de bulmak ve arkadaşlarınızla plan yapmak için @google yazdığınızda Asistanınız sizin için yardıma hazır.

Allo’nun bir başka farklı özelliği ise gizli mesaj gönderebiliyor olmanız. Pek çok yazı formatına sahip olması ve iki taraflı güvenlik özelliği ile kullanıcıların beğenisine sunuldu. Henüz Türkiye’de Google Play Store ve App Store’dan uygulamayı indirilmiyor. Fakat Beklemek istemeyen meraklı kullanıcılar APK olarak uygulamayı telefonuna indirebilir ya da beklemek isterseniz Google Play üzerinden kayıt ol deyip uygulama yayınlanınca size haber vermesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına gerçekten rakip olur mu bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz fakat özellikleri bakımından kullanışlı bir uygulama gibi görünüyor. Uygulamaya ait görselleri aşağıdan görebilirsiniz.

google-allo-1

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar