Electronic Arts (EA), oyunseverlerin merakla beklediği futbol oyunu FIFA 16’yu tanıttı.

Oyun içinde Tüm Sahada Yenilik, FIFA Antrenörü, Kadın Milli Takımları gibi dikkat çeken yenilikleri bir arada sunan FIFA 16’da, Türkiye’den 18 Süper Lig takımı da yer alacak.

Bu yıl sahadaki her bir pozisyonu dikkate alarak taraftarlardan gelen geri bildirimlerle hangi noktalarda değişiklik yapılmasının istendiğini değerlendirdiklerini söyleyen EA Sports FIFA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Rutter, “EA Sports FIFA’nın köklü tarihindeki en dengeli ve heyecan verici futbol oyununu geliştirmek için yola çıkıyoruz. Taraftarlar ister orta sahada kısa ve isabetli paslaşmaları, ister orta açmayı tercih etsin, FIFA 16’nın güzel yanı, oyuncuların nasıl istiyorlarsa öyle oynamalarına ve sahada bu yolla başarıyı yakalamalarına izin vermesi olacak” dedi.

Türkçe dil desteği ile birlikte ön siparişe sunulan ve bu yılın eylül ayında kullanıcılarla buluşacak olan FIFA 16’nın yeni özellikleri şöyle:

1.Güvenli defans, yeni top çalma

Defans ve hücum oyuncuları dengelendi ve topu geri kazanmaya çalışma mücadelesi gerçekçi ve eğlenceli bir deneyim haline geldi. Defansta Çeviklik özelliği, defans oyuncusu hareket kabiliyetinde yapılan 25’ten fazla oyun özelliği değişimi ile hücum ve defans oyuncuları arasındaki harekete denge getiriyor.

Takım Halinde Defans özelliği, oyunculara zekice planlama yapma ve pozisyonlarına dair farkındalık kazandırarak bir rakibi belirleme ve tehlikeli alanı kapatabilme arasında daha kolay karar verebilmelerini sağlıyor. Yeni Top Çalma Esasları özelliği, şaşırtmaca ya da ayakta top çalma, tam vücut mücadelesi ve pozisyon dışı yakalandığında kayarak müdahaleden sıyrılma becerisi gibi yeni davranışlar getiriyor.

2.Orta saha kontrolü, topu engelleme

Orta sahada, oyunun seyrini değiştirecek türden iki yeni özellik sayesinde artık sahanın ortasındaki mücadele tıpkı gerçek futbolda olduğunu gibi önem kazanacak. Topu Engelleme Zekası özelliği oyunculara, paslaşma yollarını kapatmayı ve kapatma seçeneklerini düşünebilme becerisi kazandıryor.Hedefe Yönelik Paslaşma özelliği daha odaklı bir paslaşma sayesinde keskin bir oyun şekli ve isabetli paslarla takım arkadaşlarınızı doğru şekilde hedefleyebilmeyi sağlıyor.

3.Top sürme, sağlam bitiriş

Dokunmadan Top Sürme özelliği, oyunculara zaman kazanmak, mesafe yaratmak, vücut çalımı yapmak ve rakip sahada defans oyuncusunu geçmek için top sürme seçeneği sunuyor.
Oyunculara, vuruşu nereden yapacaklarını anlamaları için yeni bir bakış kazandıran Sağlam Bitiriş özelliği ise, dinamik hız ve şut yörüngeleriyle daha çok çeşitlilikte şut çekilmesini sağlıyor. Yeni orta hedeflemesi Dinamik Orta Atışı ile ortayı yapacak olan oyuncu, topa gerçekçi ve faydalı koşu animasyonlarıyla yaklaşırken, ceza sahasındaki oyuncularsa topa göre yönlerini belirleyip, topu kaparak vuruş yapabilecek.

4.FIFA Antrenörü ile üst düzeyde rekabet

Beceri düzeyi fark etmeksizin herkesin, oyunculara seçenekler önermek için oyun bağlamını kullanan oyun içi antrenman sistemi EA Sports FIFA Antrenörü daha üst düzeyde rekabet etme fırsatı sunacak.

Sahadaki pozisyonlarına ve Antrenör düzeylerine bağlı olarak değişen oyun seçeneklerini gösteren opsiyonel yardımcı grafik (HUD) sayesinde taraftarlar oyunu oynarken aynı anda öğrenebilecekler. Antrenör önerileri, antrenörün düzeyi arttıkça ilerleyecek ve bu ayar, otomatik veya elle kontrol seçeneğiyle ayarlanabilecek. Basit komutlarla başlanıp, daha ayrıntılı ipuçlarıyla en becerikli taraftarların yarattığı oyun deneyimi yaşanabilecek.

5.Kadınlar da oyun sahasına indi 🙂

FIFA 16, Oyunun Yeni Yolları ile 12 Kadın Milli Takımını tarihinde ilk kez oyuna dahil edecek. Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, İngiltere, Almanya, İtalya, Meksika, İspanya, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri takımlarının her biri FIFA 16’nın Santra, Çevrimdışı Turnuvalar ve Çevrimiçi Dostluk Maçlarının da içinde bulunduğu oyun modlarında kendi federasyonlarını temsil edecek.

6.Ücretsiz mobil oyun

EA Sports, yoldayken de bir futbol deneyimi yaşamak isteyenler için yeni bir mobil oyun geliştirdiklerini açıkladı. Bu yılın sonlarına doğru App Store ve Google Play‘den ücretsiz indirilebilecek yeni nesil Mobil FIFA, yeni cihazlardaki artırılmış gücü kullanarak telefon ve tabletlere konsol kalitesinde bir oyun sunacak. Taraftarlar, telefonlarında ve tabletlerinde geliştirilmiş hibrit dokunmatik kontrolleri, yeni beceri hareketleri ve mobil ortamda ilk kez olacak olan oyuncu kutlamalarıyla beraber otantik bir futbol deneyiminin tadını çıkaracaklar.

7.Kapağı oyunseverler belirleyecek.

Taraftarlar, seçili bölgelerde FIFA 16 kapağında yıldız futbolcu Lionel Messi‘ye eşlik edecek olan kişiyi seçme şansını da elde ediyor. Yakında açılacak olan web sitesinde, taraftarlar 5 Temmuz 2015 tarihine kadar FIFA 16 Kapak Oylaması bölümünden oylarını verebilecek. FIFA 2016, PlayStation 4, Xbox One ve PC için 22 Eylül’de Kuzey Amerika’da, 24 Eylül‘den itibaren de Avrupa’da piyasaya çıkacak..

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 20 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar