Facebook’ta birden bire ortaya çıkan ve sürekli artan oyun istekleriyle popüler hale gelen yeni Kiwi uygulaması nedir, nasıl bir oyundur bakalım.

Facebook‘da birçok uygulamanın,oyunun birden bire popülaritesinin artmasına çok şahit olduk.Bu aralar en meşhur olan ise Kiwi uygulaması oldu.

Özellikle son dönemlerde artan oyun istekleriyle bir anda akım haline gelen Kiwi uygulaması, şu anda 1 milyondan fazla aylık kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Popüler olmasının ardında ise, oyuna giriş yapıldığı andan itibaren herkese otomatik olarak oyun isteği göndermiş olması yatıyor. Yani bu sayede oyuna giriş yapan kullanıcılar, arkadaş listesindeki herkesi Kiwi uygulaması’na davet etmiş oluyor.

Peki Nedir bu meşhur Kiwi uygulaması ?

Kiwi ’yi “İstediğin kişiye istediğini sor” sloganından da anlaşılacağı üzere bir soru cevap oyunu desek yanlış olmaz.Oyuna giriş yapan kullanıcılar, sahip oldukları profilleri üzerinden diğer kullanıcılara istedikleri soruları sorabiliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar platform üzerindeki rastgele bir soru seçip bunlara yanıt verebiliyor.

Kiwi oyununda her kullanıcının kendisine ait bir profili olduğu gibi, takipleşme aktiviteleri de gerçekleştirilebiliyor. Yani kullanıcılar istedikleri kişileri takip edebiliyor, bu sayede soru-cevap işlemleri karşılıklı etkileşim şeklinde yapılabiliyor. Bunun yanı sıra sorulara fotoğraf da yüklenebilen platformun, Facebook’ta olduğu gibi bir de “Beğen” butonu bulunuyor.

Kiwi’nin standart özelliklerinin yanı sıra “Keşfet” bölümü de bulunuyor. Burada ise popüler soru ve cevapları keşfedebiliyor, bunlarla etkileşime geçebiliyor.

Kiwi sadece Facebook’la da sınırlı değil. Platformun iOS ve Android uygulamaları da mevcut. Yani kullanıcılar sadece Facebook üzerinden değil mobil cihazlar üzerinden de bu soru-cevap akımına dahil olabiliyor.

Kiwi şuanda sosyal medyada adından sıkça söz ettiyor.Ancak çok fazla istek gönderilmesinden dolayı Kiwi uygulamasını sevenler olduğu kadar, sevmeyenlerin de hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 25 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar