Facebook’un en önemli parçalarında Haber kaynağı için şekillendirme ve iyileştirme sağlayacak yeni araçları kullanıma sundu.

Söz konusu araçlarla Haber Kaynağında daha yerinde içeriklerin gösterilmesi ve istenmeyen içeriklerin göz önünden kaldırılması sağlanacak. Kullanımı oldukça basit olan dört yeni araç ilk olarak Facebook’un iOS uygulamasında boy göstermeye başladı.

Haber Kaynağına gelen yenilikler

İlk sıralarda yer alacak arkadaş ve sayfaların seçilmesi: Artık haber kaynağında en üst sıralarda yer almasını istediğimiz arkadaş ve sayfaları kendimiz belirleyebileceğiz.Böylelikle Facebook üyeleri önem verdikleri kişilerden gelen paylaşımları daha etkin biçimde kontrol edebilecekler.

facebook haber kaynağı

Diğer iki yeni ayar ise Facebook’un mevcut “takibi bırak” özelliğini biraz daha geliştiriyor. Kullanıcıların sabah uyandıklarında boş haberler ve korkunç bağlantılarla dolu bir Haber Kaynağına uyanmalarını istemeyen Facebook, bu tarz paylaşımlarda bulunan kişilerin toplanabileceği bir “takipten çıkarılanlar listesi” oluşturuyor. Böylelikle birisini takipten çıkarma süreci fazlasıyla kolaylaşıyor.

Bir diğer araç ise o güne kadar takipten çıkarılanların görülmesini ve Haber Kaynağına tekrar alınmalarını sağlıyor. Facebook, bu aracıyla insanlara arkadaşlarını ne zaman takipten çıkarttıklarını da söylüyor. Örneğin 3 yıldır Haber Kaynağının dışında olan bir kişiye bu araç sayesinde yeni bir şans tanınabiliyor.

Yeni sayfaların keşfedilmesi: Facebook haber kaynağında kullanıcılara sayfa önerisi yapan sistemde de bazı oynamalar gerçekleştirdi. Artık, size önerilen sayfalar beğendiğiniz sayfalarla alakalı olarak gösterilecek.

İlk olarak iOS kullancılarına dağıtılan araçlar yakında Android ve web kullanıcılarına da ulaştırılacak.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 09 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar