Antivirüs yazılımı geliştiren Çek menşeili firma AVG Technologies, Android akıllı telefonlarda en çok pil tüketen uygulamaları listeledi

AVG Technologies‘in 2015 yılının 2. çeyreğine yönelik hazırladığı Android Uygulama Performans Raporu‘na göre Facebook uygulaması, Android uygulamalar arasında bataryayı en fazla tüketen uygulama oldu.

Game Tuner Uygulaması

AVG‘nin yaptığı araştırmaya göre Facebook uygulaması dışında, Facebook Sayfa Yöneticisi,Google Play HizmetleriInstagramMessengerBBMWeather Channel ve ChatOn gibi uygulamalar en fazla pil tüketen ilk 10 Android uygulama listesinde bulunuyor. Bu uygulamalar otomatik olarak kendini başlatıp arka planda sürekli çalışabiliyor ve bataryaları bitiriyor.

android'de en çok pil tüketen uygulamalar

Ayrıca yapılan araştırmada kullanıcı tarafından başlatılan ve cihazların performansını etkileyen ilk 10 uygulama arasında SnapchatSpotify MusicLine ve Clean Master gibi uygulamalar bulunuyor.

Etiketler: Gözünüzü bizden ayırmayın! 22 Eki 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar