Merkez üssü Çin olan Hohem Technology, Dünya’nın ilk akıllı telefon gimbali olan iSteadyX’i tanıttı. iSteadyX hafif tasarımı ve gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca ürün herkesin kullanabileceği şekilde basit tasarlanmış.

CES 2020 etkinliği oldukça heyecanlı geçiyor. Birçok marka farklı ürünlerini tanıtıyor. Konsept çalışmalarını ve gelecek planlarını duyurmaya devam ediyor. Şimdiye kadar tanıtılan ve çıkacağı duyurulan ürünleri saymakla bitiremeyiz. Ancak bir ürün “ilk” olarak kendini öne çıkartıyor. Dünya’nın ilk akıllı telefon gimbali olan iSteadyX oldukça ilginç ve güzel bir ürün.

İlk olarak gimbalin ne olduğunu açıklayalım. Gimbal daha çok sinema sektöründe kullanılan bir ürün. Daha çok profesyonel kullanıcılara hitap ediyor. Kamera, akıllı telefon gibi cihazların belirli bir noktada sabit kalmasını sağlıyor. Belli bir eksen içinde gimbalı hareket ettirmek kamerada titreşimin yaşanmasına engel oluyor. Gimbalın ne demek olduğunu henüz anlayamadıysanız

Kameramanların işine oldukça yarayan bu ürünü artık telefonlarda da kullanabileceğiz. Ana üssü Çin olan “Hohem Technology” iSteadyX’i yaratan şirket. iSteadyX kullanabilmeniz için profesyonel olmanız gereken bir ürün değil. Daha çok günlük kullanım amacıyla üretilen iSteadyX bundan dolayı taşınabilirliğe  oldukça önem vermiş. Yalnızca 249 gram ağırlığında olan ürün için oldukça hafif diyebiliriz. Katlanabilir bir yapısı olmasından dolayı avuç kadar yer kapladığını söyleyebiliriz. Ayrıca akıllı telefonlar için özel olarak üretilmesi ona bazı ek özellikler de ekliyor. Özelleştirilebilir tuş işlevi sayesinde gimbal aracılığıyla telefon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı oldukça rahatlatan bu özellik oldukça kullanışlı olacaktır. iSteadyX’in içinde bulundurduğu modlar aracılığıyla çeşitli yer ya da objelere odaklama yapabileceksiniz. Kullanım açısından oldukça basit tutulan iSteadyX genel tüketiciye hitap ediyor.

Hohem Technology yaptığı açıklamalarda ürünün Şubat ayında satışa çıkacağını duyurdu. Ancak bir fiyat bilgisi vermedi. Ürün şu anda CES 2020 standında denenebiliyor ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenildiğini de söylemek mümkün.

 

 

 

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar