Teknoloji ilerledikçe telefon boyutları da büyümeye başladı. Artık telefonları tek elle tutamayanlar da var. Bu akımın tersine bazı firmalar küçük boyutlu telefon üretmeyi kendisine misyon edinmiş. Akıllı telefonların ekran büyüklüğü ve görüntü kalitesi noktasına odaklanıldığı için boyutlar iyice büyüdü. Şimdiyse Dünya’nın en küçük telefonu ile ilgili sizlere birkaç bilgi vereceğiz. Zanco Tiny T2.

"<yoastmark

Dünya’nın en küçük telefonu olma özelliğini Palm markası elinde bulunduruyordu. Ancak Zanco Tiny T2 çıkışıyla beraber bu unvanı onun elinden aldı. bir USB bellek boyutunda olan telefon Palm’ı tahtından etti. Tahmin edebileceğiniz üzere Zanco Tiny T2 bir akıllı telefon değil. Ayrıca henüz seri üretime geçmediğini belirtelim. Kickstarter adlı platform üzerinden yatırımcılarını bekliyor.

Zanco Tiny T2 Özellikleri

"<yoastmark

Kickstarter’da yer verilen bilgiye göre 6,96 cm uzunlupa ve 2,99 cm genişliğe sahip. Ağırlığı ise 31 gram. Cihazın içinde barındırdığı diğer özellikler ise epey şaşırtıcı. Çünkü bu boyutta bir telefonun tek özelliğinin boyutu ve ağırlığı olmasını beklerdik ancak bizi yanılttı.

Tek şarj ile 7 güne kadar kullanım süresi sunuyor. Bu özelliği sayesinde acil durumlar için oldukça kullanışlı bir cihaz olabilir. Özellikle deprem gibi doğal afetlerde veya sıkışma ve mahsur kalma gibi tehlikeli durumlarda uzun süre boyunca iletişim kurmanızı sağlayabilir.

"<yoastmark

Zanco bu telefona güzel özellikler sıkıştırmayı da başarmış, 3G, radyo, kulaklık girişi, Bluetooth bağlantısı ve 0,3 MP’lik bir kamera telefonda bulunuyor. 32 GB’a kadar micro SD kart desteğine sahip.

Zanco proje yayınlandığı anda 10.000$ değerinde bağış toplamıştı. Bugün ise 26.000$ civarında para toplayarak hedefini geçtiğini söyleyebiliriz. Telefon piyasaya sürüldüğünde fiyatı 79$ olacak. şu anda Kickstarter üzerinde 59$ karşılığında satın alabilirsiniz. Dünya’nın en küçük telefonu hakkında detaylı bilgi almak ve sahip olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 15 Oca 2020

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar