Ses teknolojilerinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan Sennheiser yeni kablosuz kulaklığı Sennheiser Momentum True Wireless 2 modelini tanıttı. Yeni kulaklık bulundurduğu özelliklerle oldukça dikkat çekiyor.

Bir önceki model olan Sennheiser Momentum True Wireless, çok beğenilmişti ve doğru orantılı şekilde yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Kablosuz kulaklık pazarındaki payını büyütmek isteyen Sennheiser, kulaklığı yenilemeye karar verdi. Pek çok değişiklik ve ek özelliklerle gelen Sennheiser Momentum True Wireless 2’nin, Apple AirPods’a büyük bir rakip olabileceği düşünülüyor.

Sennheiser Momentum True Wireless 2

İlk olarak kulaklığın bataryasından bahsedelim. Eski modelde 4 kulakta ve 8 saat taşıma kutusunda olan pil ömrünü Sennheiser Momentum True Wireless 2 ile daha da geliştirmişler. Yeni modelde 7 saat kulakta ve 21 saat taşıma kutusunda olmak üzere 28 saatlik kullanım şansı sunuyor. Üstelik önceki modelde 4 gün olan bekleme süresinin yeni model ile 60 saate çıkarıldığı belirtiliyor. Ayrıca kulaklık bir önceki modele göre 2 mm daha küçültülerek herkesin daha rahat şekilde kullanabileceği boyutlara indirilmiş. 6 ve 7 gr’lık kulak kapsülleriyle daha da hafifleyen kulaklık oldukça şık bir tasarıma da sahip. Gövdesinin içerisinde çok gelişmiş teknolojileri de barındırıyor.

Yüksek nitelikli akustik teknolojileriyle geliştirilen Momentum True Wireless 2, 7 mm’lik sürücüleriyle birlikte apt-X, SBC ve AAC codeclerine destek veriyor. Bu sayede Momentum ailesinin sıcak, detaylı ve dengeli ses karakterinin daha da geliştirildiğini söyleyebiliriz. Yapılan geliştirmeler bu kadarla sınırlı değil. Son zamanlarda kablosuz kulaklıklarda sık sık gördüğümüz ANC (Aktif Gürültü Engelleme) teknolojisinin bu kulaklıkta da kullanıldığını görüyoruz. Bu sayede kulaklık kulağınızdayken sizi rahatsız edecek çevre seslerinin engellendiğini söyleyebiliriz. Ayrıca kulaklıkta pasif gürültü engelleyici bir teknoloji de kullanılıyor. Gürültü engelleme düzeylerini ve ses modlarını da özelleştirebiliyorsunuz.

sennheiser-momentum-true-wireless-2-tanitildi

Kulaklık Bluetooth 5.1 teknolojisini kullanarak hem Android hem de iOS cihazlarla bağlantı kuruyor. Ayrıca kulaklık IPX4 standardında su sıçramalarına karşı dayanıklı durumda. Bir önceki modelde bulunan transparan duyma, sesli asistan desteği, dahili EQ ayarlama, Sennheiser Smart Control uygulama desteği ve otomatik pause gibi özellikler bu kulaklıkta da bulunuyor. Ayrıca kulaklıklar üstündeki dokunmatik yüzey aracılığıyla da kontrol edilebiliyor. Bu yüzey üzerinde yapacağınız hareketleri özelleştirmeniz mümkün. Kaydırma ve tıklama hareketlerinizi özelleştirerek kendinize uygun olan kullanım şeklini belirleyebilirsiniz.

Sennheiser Momentum True Wireless 2, nisan ayından itibaren 299 dolar (1.878 TL) fiyat etiketi ile ABD ve Avrupa’da satışa sunulacak. Ürün, USB-C şarj kablosu ve 4 çift kulak silikonu ile birlikte sunuluyor.

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar