BioVYZR Başlık Virüslere Karşı Tam Koruma Sağlıyor! Koronavirüs tüm dünyada hayat akışını olumsuz etkiledi. Pek çok insan hayatını kaybederken daha da fazla insana virüs bulaştı. Dünya’nın her tarafına yayılan virüs korku salmaya devam ediyor. Bu süreçte virüsten korunmak için kullanabileceğiniz temel birkaç sağlık malzemesi mevcut. Ancak alacağınız bu önlemlerin de işe yarayacağı konusunda büyük bir tartışma veriliyor.

En temel korunma aracı olan maskelerin verimliliği virüsün yayıldığı andan itibaren büyük bir tartışma konusu. Maskelerin koronavirüsten koruyup koruyamadığı veya ne tür maskelerin bu işlevi yerine getirebildiği uzun zamandır araştırmacılar tarafından irdeleniyor. Elde edilen farklı sonuçlar ise toplumu ikilemde bırakıyor. Ancak bu ikilemin dışında kalan eşyalar da mevcut. Bunlardan ilki şu sıralar kullanımında artış görülen siperlikler. Kafanıza geçirerek kullandığınız siperlikler size daha fazla koruma sağlayabilir. Ancak daha gelişmiş siperlikler de mevcut. Artık siperlik kavramının dışına çıktığını söyleyebiliriz.

biovyzr-baslik-viruslere-karsi-tam-koruma-sagliyor

BioVYZR isimli ürünün maske ve siperliklerden daha iyi koruyacağı iddia ediliyor. Kanada merkezli VYZR isimli bir şirket tarafından geliştirilen BioVYZR, vücudun üst kısmını tamamen kapatarak hava yoluyla virüs bulaşmasını engellemeyi hedefliyor. Elektrikli Hava Temizleme Solunum Cihazı (PAPR) olarak bilinen pille çalışan motoru, solunan havayı filtrelemek için içeride bir basınç yaratıyor. Havanın içeride temizlenebilmesi için N95 filtreleri kullanılıyor. Bu filtrelerden geçen hava paritküllerden temizleniyor.

biovyzr-baslik-viruslere-karsi-tam-koruma-sagliyor

Tek şarjla 8 saat çalışabilen başlık 10 Dba’dan daha az ses çıkararak nispeten sessiz bir koruma sağlıyor. Sürekli olarak çalışan ve içerideki havayı dışarı atan PAPR motorunun oldukça sessiz çalıştığını söyleyebiliriz.

Havadaki partiküller aracılığıyla bulaşabilecek virüslere karşı koruma sağlayan BioVYZR, kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca ön kısmında bulunan koruyucu kalkan sayesinde geniş bir görüş açısı da sunuyor. Başlığın ön kısmında kullanılan koruyucu kalkan, uzun süreli kullanımlarda dahi size net bir görüş sağlayacak şekilde geliştirildi.

biovyzr-baslik-viruslere-karsi-tam-koruma-sagliyor

Havadaki patojenleri, su damlacıklarını, polen, toz, kurum ve evcil hayvan tüylerini filtreleyebilecek şekilde geliştirildi. Başlığın sürekli olarak koruma sağlaması için havanın filtrelenmesini sağlayan filtrelerinin belli periyotlarla değiştirilmesi gerekiyor. Bunun içinse başlıkla birlikte verilen talimatlar listesine uymanız gerekiyor. Aksi halde birkaç soruna yol açmanız mümkün.

VYZR, BioVYZR koruyucu başlık, uluslararası olarak 55 dolar fiyatla satışa sunuldu. Indiego’da gerçekleştirilen bir kampanya kapsamındaki satış fiyatının fazlasıyla düşük olması ürüne olan ilgiyi artırabilir. Indiego’daki kampanyanın hedefine ulaşması durumunda BioVYZR koruyucu başlık 30 Mayıs’ta kullanıcılara gönderilmeye başlanacak.

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 06 May 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar