Ünlü YouTuber Jake Paul Hakkında Soruşturma Başlatıldı! ABD şu günlerde büyük bir sosyal protestoya tanıklık ediyor. George Floyd isimli siyahi bir vatandaşın polis tarafından öldürülmesi ve bu görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından halk ayaklandı. Polise olan güvenin sarsıldığı ve ırkçılığın henüz aşılamadığını ortaya koyan gelişmeler yaşanııyor. Birçok ünlü isim ve sosyal medya fenomeni de bu barışçıl protestolara destek veriyor. Siyah ve beyazın birlikte yaşaması gerektiğini, ayrımcılığın aynı zamanda ne kadar bir şey olduğu vurgulanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’li ünlü YouTuber Jake Paul ve arkadaşlarının Arizona’daki yağma olaylarında yer aldığına dair görüntüler yayınlanmıştı. Jake Paul, olayı görüntülemek için orada bulunduklarını belirtmesine rağmen ABD polisi Paul hakkında soruşturma başlatmayı gerekli gördü.

YouTuber Jake Paul ve ekibi, geçtiğimiz günlerde ABD’de devam eden eylemler sırasında gerçekleşen yağma olaylarından birinde görüntülenmişti. Arizona’daki bir alışveriş merkezinin yağmalanması sırasında orada bulunduğu görüntülenen YouTuber’ın videosu, sosyal medya sitelerinde hızla yayılmıştı.

Birçok insan tarafından eleştirilen Jake Paul, kendisinin ve ekibinin yağma olaylarına katılmadığını, sadece olayı görüntülediklerini açıklamıştı. Paul, “Kesin olarak ne ben ne de grubumuzdaki herhangi biri yağma ya da vandalizme karışmamıştır. Ülkemizin gördüğü en korkunç adaletsizliklerden birini barışçıl bir şekilde protesto etmek için üzerimize düşeni yaparak bir gün geçirdik” demişti.

unlu-youtuber-jake-paul-hakkinda-sorusturma-baslatildi

Jake Paul’un tüm açıklamalarına rağmen ABD polisi sosyal medya fenomeni hakkında soruşturma başlattı. YouTube’de 20 milyon abonesi olan Jake Paul hakkına yasadışı eylem ve vandalizm suçlamalarıyla soruşturma yürütülüyor.

Yağma olaylarından yayınlanan görüntülerde Jake Paul’un yağma yaptığına dair bir görüntü bulunmuyor. Olay anında orada bulunduğuna dair kanıtlar var.  Sadece Twitter’da paylaşılan bir videoda Paul’un çalınan bir içki şişesini başkasından aldığı görülüyor.

Jake Paul’a açılan soruşturmayla ilgili açıklama yapan polis yetkilileri Paul’un, alışveriş merkezindeki eylem yasadışı ilan edildikten sonra ve polis tarafından bölgeyi terk etmeleri istendiği halde bölgeyi terk etmediği için suçlandığını açıkladı.

Ünlü YouTuber, hakkında başlatılan soruşturma sonrasında bir tweet atarak “George Floyd ve Black Lives Matter’a yeniden odaklanalım” dedi. Paul’un bu tweeti kısa bir sürede binlerce insan tarafından beğenildi.

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 05 Haz 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar