Giyilebilir teknolojiler gün geçtikçe çoğalıyor. Bunun son örneklerinden biri de The Shift Sneaker. Dilediğiniz renge bürünebilen The Shift Sneaker ile artık ayakkabınızın rengiyle kıyafetinizin uyumu bir sorun olmaktan çıkıyor.

İçeriğinde LED kullanılan The Shift Sneaker, ayakkabınıza renk seçenekleri ekleyen giyilebilir teknolojinin yenisi!

LEDler ayakkabının malzemesine örülerek isteğe göre ayakkabı renginin değişmesini sağlıyor. Topuklarınıza tıklayarak rastgele bir renkler sıralanıyor.  Daha kişisel ve spesifik bir renk için ayakkabılar akıllı telefon uygulamasıyla etkileşime geçiyor. Böylece siyah, beyaz, pastel, neon ve ana renklerinlerin diğer tonlarını seçebiliyorsunuz.

sneaker-shift-ayakkabı

 

Ayakkabının çalışmasını sağlayan 3 çeşit teknoloji var. Biçim bellekli fiberlerdeki faz değişimi, elektriksel vurulara göre ve belirli şekillerde ışığı kırmak için yarısaydam ve iletken materyallerin yerini değiştirerek ayakkabıların şeklini değiştiriyor. Her tenis ayakkabısında olduğu gibi nefes alabilen yapıdaki spor ayakkabı kaplamasının elektriksel sinyalleri akıllı telefonunuzun yüzeyinde olduğu gibi dokunmaya tepki veriyor. Minyatür LED teller ise gerçek zamanlı renk ve doku değişimini sağlayan ana teknoloji.

Shift-Sneaker-Led1

Shift Sneaker Pack Store’da  müşteriler “design packs”(tasarım paketleri) satın alarak kişiselleştirilmiş bir ayakkabı için seçeneklerini genişletebiliyor. Bu paketler, ayakkabıların üzerindeki daha karmaşık LED renk ve dokuları içeren temalara sahip ayakkabılar için seçenekleri programlıyor.

Örneğin “Selfie Pack” ayakkabıları da gözükecek şekilde kişinin kendi kıyafetini çekmesiyle başlıyor. Ardından uygulama, üzerinizdeki kıyafetlere göre ayakkabının rengini ayarlıyor. “Running Pack” ise telefonunuzdaki adım sayacına link veriyor. Koştuğunuz zaman telefonunuz ile adımlarınız eşitleniyor. Ve hedeflediğiniz adıma yaklaşma oranınıza göre ayakkabılarınız renk değiştiriyor.

 

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 29 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar