Samsung 2015 ikinci çeyrek mali raporunu açıkladı. Güney Koreli firma Nisan-Haziran dönemini kapsayan ikinci çeyrekte 41.7 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Şirketin bu dönemdeki net kârı ise 5.93 milyar dolar olarak açıklandı. Açıklanan gelir-kâr oranı bir önceki çeyreğe göre işlerin daha iyiye gittiğini gösteriyor. Geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında ise hem gelir hem de kâr miktarında düşüş göze çarpıyor.

Samsung‘a en fazla gelir getiren bölümler ; Akıllı telefon, işlemci ve bellek satışları.Samsung’un akıllı telefon bölümü 22 milyar dolar gelir ve 2.3 milyar dolar net kâr getirdi.Son zamanlarda TV ürünleriyle dikkat çeken Samsung TV bölümünde kayda değer oranda gelir elde etti.Beklenen gelirin sağlanmadığı bölüm ise tablet bölümünde oldu.

Mobil bölümde ise gerileme düşük ve orta sınıf cihazlarda oldu.Samsung‘un satışların bu düzeyde gitmesini sağlamak için Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge fiyatlarında düzenleme yapacağı açıklandı.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 30 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar