Razer oyuncu ekipmanlar üreten bir şirket olarak oldukça tanınmış durumda. Oyuncu telefonu, oyun kumandası, kulaklık, fare gibi birçok oyun aksesuarı üreten Razer mobil tarafa olan yatırımlarına da hızla devam ediyor. Razer Kishi ise büyüyen bir pazara yapılan önemli bir yatırım.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Junglecat’i çıkartan Razer, aradan kısa bir süre geçmesine rağmen ikinci mobil oyun kontrolcüsü modelini de sundu. CES 2020 etkinliğinde sunumu gerçekleşti. Junglecat modelinin eksikliklerini gideren Kishi ile telefonunuz Nintendo Switch benzeri bir görünüm kazanacak.

"<yoastmark

Razer’ın daha önce çıkardığı Junglecat modeli yalnızca 4 Android cihaz ile çalışabiliyordu. Telefonun her iki tarafına takılarak kullanılan oyun kumandası Razer’ın gelecek için olan çalışmalarını ve mobil oyun pazarının ne kadar büyüdüğünün bir göstergesi. Çünkü oyun kontrolcüsü üretmek aslında Razer için temel kazanç noktasını oluşturmuyor. Daha önce yalnızca 5 oyun kontrolcüsü üreten Razer, Kishi ile altıncı oyun kontrolcüsünü de tanıtmış oldu. Xbox One için 1, PS4 için 2 tane ve mobil için de 2 adet kontrolcü üretildi.

Razer Kishi için GameVice ile birlikte çalışıyor. GameVice daha önce benzer konseptlerini IPhone için hayata geçirmiş ve oldukça beğenilmiş bir firma.

Razer Kishi Özellikleri

"<yoastmark

Kishi’nin Junglecat’e göre daha üstün olmasının en önemli nedeni uyumlu olduğu daha fazla telefon bulunması. Kishi birçok Android ve IPhone cihaz ile kullanılabilecek. Ayrıca Junglecat’in aksine kullanabilmek için özel bir kılıf kullanmanız gerekmeyecek. Kishi cihaza doğrudan bağlanacak. Bu sayede kontrolcünün şarjından dolayı oyun keyfiniz bölünmeyecek. Ayrıca Kishi’nin sağladığı bağlantı ile telefonu da şarj edebileceksiniz. Şarj cihazınızı Kishi’ye bağlayarak oyun keyfinizin bölünmesine engel olabilirsiniz.

Yeni oyun kontrolcüsünün üzerinde yön, ABXY, tetik tuşları ve iki adet yön çubuğu bulunuyor.  4 adet de tetik tuşu bulunuyor. Standart bir oyun kontrolcüsünün üzerinde bulunan tüm tuşlara sahip olan Razer Kishi, oyun konsolu kullanıyormuşsunuz gibi hissettirecek.

"<yoastmark

Son zamanlarda mobil oyun pazarına yönelik yapılan yatırımlar oldukça heyecanlandırıcı. Ayrıca portatif oyun konsollarının da üretilmeye başlamasıyla birlikte alternatif olarak bu tarz ürünler oldukça öne çıkıyor. Razer Kishi için fiyat tahmini yapacak olursak yaklaşık olarak 90$ civarında olacağını söyleyebiliriz.

Teknoloji konulu daha çok haber okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Etiketler:,,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 08 Oca 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar