Sony’nin ”oyunlar için Netflix” şeklinde lanse edilen çevrim içi oyun servisi PlayStation Now geçtiğimiz yıl faaliyete geçmiş ve şuana kadar ciddi bir güncelleme görmemişti. Abonelik seçeneğini eklemek dışında PlayStation Now’a pek yenilik getirmeyen Sony, PS4 için yayınladığı son yazılım güncellemesiyle PlayStation Now’ın kullanıcı arayüzünde köklü bir değişiklik gerçekleştirdi.

Eski  tasarımı, Sony’nin PlayStation 3 ve PlayStation 4’teki PlayStation Store tasarımına bir hayli benziyordu. Yeni tasarım ise geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen PS Vue TV servisini hatırlatan unsurları barındırıyor. PlayStation Now’ın yeni arayüzünde oyunlara dair daha ayrıntılı bilgi görmek mümkün olacak.

sony playstation now

Öne çıkarılmış oyunlar listesi yine ekranın üst kısmında yer alacak.Yeni eklenen oyunlar ise hemen aşağıda gösterilecek. Aşağılara inildikçe oyunlar kategorilerine göre düzenlenmiş biçimde sıralanacak. Kategori içinde gezinme içinse yatay doğrultuda ilerlemek gerekiyor.

Now’ın yeni kullanıcı arayüzü, Netflix arayüzünde gezinmeye benzer bir his yaratıyor. Eskisine kıyasla daha basit ve daha modern bir görünüme kavuşan PlayStation Now, oyun detayları sayfasında kullanıcılara görsel anlamda daha fazla şey vadediyor. Tam ekranı kaplayan ekran görüntüleri de, yeni arayüzünün görsel unsurları arasında yer alıyor.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 08 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar