Oyun sektörü, farklı şirketlerin de dikkatini çekmeye devam ediyor. Hızla büyüyen bu sektörde son zamanlarda mobil oyun en çok göze çarpan pazarlardan biri. Bunu fark eden geliştiriciler oyun telefonlarını çıkarmaya başladı. Oyun odaklı telefonlardan biri olarak piyasaya çıkacak olan Nubia Red Magic 5G geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Farklı tasarımı ve aktif fan teknolojisiyle dikkatleri üzerine çeken oyun telefonu pek çok açıdan gelişmiş özelliklere sahip. İlk olarak Red Magic 5G’nin alt ve üst kısmında yer alan çok ince çerçeveler dışında ön tarafı tamamen ekran. 6,65 inçlik 2340 x 1080 piksel 144 Hz AMOLED bir ekranla karşımıza çıkan amiral gemisi çentik ve delik bulunmamasıyla gerçek tam ekran keyfini yaşamamıza olanak sağlıyor.

oyun-telefonu-nubia-red-magic-5g-tanitildi

Güçlü bir işlemciye sahip olan Nubia Red Magic 5G, bu gücü Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinden alıyor. Uzun süren oyunlarda güç kaybını ve ısınmayı önlemek amacıyla geliştirilen aktif fan teknolojisi de bu noktada oyunculara büyük bir fayda sağlayacak gibi. Call of Duty Mobile ve PUBG Mobile gibi Battle Royale türü oyunların uzun sürmesinin yanında Brawl Stars gibi rekabetçi oyunların da hızlı oynanışı sayesinde zamanın nasıl geçtiğini anlamak pek mümkün olmuyor. Telefonunuzdan her türlü kaynağı kullanan bu oyunların sayısı da giderek artıyor. Ayrıca aktif fan teknolojisi telefonun şarj olurken de ısınmasına engel oluyor.

Aktif fan sistemi, telefonun yan kısmında bulunan hava delikleri sayesinde içeriye giren havayı CPU ve GPU’yu soğutmak için kullanıyor. Bu sistemin kötü yanıysa telefonun suya karşı dayanıksız olmasına neden olması. Eğer bu konuda kendinize ve çevre koşullarına güvenmiyorsanız sizin için riskli bir seçim olabilir.

oyun-telefonu-nubia-red-magic-5g-tanitildi

Nubia Red Magic 5G, Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinin yanında sahip olduğu RAM ile de gücüne güç katıyor. Telefonda 8GB ve 16GB olarak iki farklı bellek seçeneği sunuluyor. Ayrıca 128GB ve 256GB depolama seçeneği bulunuyor. 4500 mAH olan bataryası oyun sürenizi ve diğer kullanımlarınızı karşılayabilecek seviyede. Ayrıca nispeten küçük olan bu batarya 55 W hızlı şarjı desteklemesi de önemli bir artı.

Amiral gemisinde ön tarafta 1 adet 8 MP’lik selfie kamerası bulunuyor. Telefonun arka tarafında ise 64MP’lik ana kamera, 8MP’lik ultra geniş açılı kamera ve 2MP makro kamera bulunuyor.

Nubia Red Magic 5G Android 10 işletim sistemiyle gelecek. Ayrıca 5G teknolojisini de destekleyecek. 540$ giriş fiyatıyla çıkış yapacak olan telefonun bir üst versiyonunun fiyatı da 712$ olarak belirlenmiş.

Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 16 Mar 2020

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar