Apple’ın yeni Mac işletim sistemi Mac OS X El Capitan Beta 2 sürümü ile karşımızda.

Apple’ın WWDC 2015‘te tanıttığı yeni Mac işletim sistemi OS X 10.11 El Capitan’ın Beta 2‘si yayınlandı. İlk sürüm yayınladıktan iki hafta sonra yayınlanan güncelleme Apple’ın iki haftada bir güncelleme dağıtacağının sinyallerini veriyor.

Güncelleme büyük ölçüde performansı arttırmaya odaklanmış. OS X Yosemite üzerine kurulmuş güncelleme ile Mac uygulamaları daha hızlı bir hale geliyor. Ayırca OS X El Capitan daha önce iPhone’lar için sunulan Metal özelliğini Mac’e taşıyarak grafik performansını daha verimli hale getiriyor.

Geliştiriciler için yayınlanan 15A204h kodlu güncelleme, UDID kayıtlı hesaplar için Mac App Store ve Apple Geliştirici Merkezi üzerinden indirilebilir. Yayınlanan Beta sürümü bir de OS X Server 5.0 Beta 2‘yi de içeriyor.

Gelen güncelleme ile Spotlight derin işlevsellik kazanmış. Ayrıca Safari için de bir çok yeni özellik eklenmiş. Split View adı verilen ekranı ikiye bölme özelliği ise güncelleme sayesinde kullanışlı hale gelmiş. Posta, Fotoğralar gibi birçok Apple uygulamasına da yeni özellikler eklenmiş ve küçük iyileştirmeler yapılmış durumda.

Önümüzdeki Sonbahar aylarında tam sürümü yayınlanacak olan OS X El Capitan şimdiden Mac kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 24 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar