6 Nisan 2019’da hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı’nda uyku kapsülü uygulaması başlatıldı. Yolcular için oldukça rahat bir dinlenme alanı olan bu bölüm yolcuların kullanımına açıldı. İstanbul Havalimanı uyku kapsülleri hakkındaki detaylar haberimizde.

Uçak gecikmeleri oldukça sık olarak gerçekleşiyor. Rötarlı uçuşların insanların canını sıkması ve memnuniyeti azaltması da mümkün. Bunun önüne geçebilmek için “İGA Sleepod” adlı uyku kapsülü uygulaması İstanbul Havalimanı’nda uygulamaya sokuldu. Bu kapsüller sayesinde yolcular için farklı bir seçenek de ortaya çıkmış oldu. Uzun süren rötarlarda yolcular bekleme koltuklarında uyuyarak vaktin gelmesini bekliyorlardı. Ancak yeni uyku kapsülleri sayesinde hem daha rahat olacaklar hem de çeşitli olanaklarından faydalanabilecekler.

İstanbul Havalimanı'nda Uyku Kapsülleri Kullanıma Açıldı!

Uyku kapsülleri Dünya üzerindeki çeşitli havalimanlarında uzun zamandır bulunuyor. istanbul Havalimanı’da kendisi için özel olarak ürettiği kapsülleri kullanacak. Hijyene oldukça önem verilen kapsüllerde tek kullanımlık olmayan çarşaf gibi eşyalar kullanıldıktan sonra görevliler tarafından hemen kuru temizlemeye götürülüyor. Tek kullanımlık olarak nitelendirebileceğimiz battaniye ve yastık gibi eşyalar ise 2€ karşılığında  satın alınabiliyor.

Uyku kapsülleri kullanıcılar için iyi bir dinlenme alanı olmak dışında cihazlarını şarj edebilme imkanı da sunuyor. Kapsülün içinde bulunan priz ve USB girişi sayesinde cihazların bataryasını doldurmak mümkün. Ayrıca bu sayede kapsül içerisinde kendinizi zor duruma sokmadan telefon ve bilgisayarlarınızı da kullanabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı'nda Uyku Kapsülleri Kullanıma Açıldı!

Kapsüllerin alt kısmında bir depolama alanı bulunuyor. Bagaj ve diğer önemli eşyalarınızı dilerseniz orada güvenle saklayabilirsiniz. Depolama alanına ulaşmak için kapsül içindeki yatağın kaldırılması gerektiğini de belirtelim. Bu sayede dinlenirken kapsül içerisinde geniş bir kullanım alanı size kalmış oluyor ve rahatça uyuyabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı uyku kapsülleri saati 9€ karşılığında kiralanabiliyor. Dış hatlar terminalinde giden yolcu katına yapılan bu kabinler sayesinde yolcular saatler sonra olan uçuşlarını uyuyarak beklerken güvenlik, depolama ve hijyen gibi şeylere takılmadan dinlenebiliyor ve vakit geçirebiliyorlar.

Ücreti Türk halkı için çok da uygun değil. Daha çok turistlerin rahatça kullanabileceği bir fiyatlandırma yoluna gidilmiş. Yine de oldukça kullanışlı ve uçuş öncesinde yaşanabilecek memnuniyetsizliği ve duyulan rahatsızlığı belirli ölçüde dindirebilecek bir uygulama. Daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nın yayınladığı tanıtım videosu:

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar