Huawei gelişmiş teknolojisinin bir simgesi olarak ve modernleşmenin öncü markaları arasına adına yazdırmak için ilk insansız mağazasını hizmete sundu. Huawei İnsansız Mağaza müşterilerini bekliyor.

Huawei İnsansız Mağaza Açtı!

1987 yılında kuruluş amacı telekomünikasyon ve iletişim cihazları üretmek olmuştu. Bu doğrultuda birçok faaliyet gerçekleştiren şirket özellikle son birkaç yılda inanılmaz bir büyüme elde etti. Dünya pazarında önemli bir yer kazanan Huawei teknoloji öncülerinden biri olmak için de çabalarını sürdürüyor.

İlk olarak geliştirdikleri işletim sistemi olan HarmonyOS’u tanıtan şirket geçtiğimiz günlerde HiCar teknolojisine sahip aracı da duyurmuştu. Bu otomobil Huawei teknolojilerine entegre olarak çalışacak ve akıllı bir araç olacağını söyleyebiliriz.

Ama bu kadarıyla kalmak istemeyen Huawei, ilk insansız mağazasını da hizmete açtı. Huawei Akıllı Mağaza olarak da isimlendirilen Huawei İnsansız Mağaza Çin’in Wuan kentinde hizmete girdi. Mağaza kurşun geçirmez camlarla korunuyor. Mağazanın içerisinde insan bulunmuyor, yalnızca 3 adet robotik kol mağazada hizmet veriyor.

Huawei İnsansız Mağaza Açtı!

Müşteriler sipariş edecekleri ürünü mağazanın dışında bulunan dokunmatik ekran aracılığıyla seçiyor  ve mağazanın içinde bulunan robotik kollar ürünü müşteriye teslim ediyor. Ayrıca internet üzerinden verilen siparişlerin de Huawei insansız mağazadan teslim alınması mümkün. Bu mağazada henüz yalnızca akıllı telefonlar ve mobil aksesuarlar satılıyor. Huawei insansız mağaza 7/24 hizmet verebiliyor. Eğer olumlu tepki alınırsa Huawei bu mağazaların sayısını arttırmayı düşünüyor.

 

Etiketler:,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 06 Oca 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar