Huawei’nin alt markası olarak faaliyetlerini sürdüren Honor, yeni dizüstü bilgisayarını tanıttı. Dün gerçekleştirilen etkinlikte MagicBook Pro tanıtıldı. AMD mimari üzerine inşa edilen MagicBook Pro, AMD’nin son teknolojilerinden güç alıyor. AMD Zen 2 mimarisine sahip olan en gelişmiş işlemcilerinden biri olan 4000H bu gücün asıl kaynağı durumunda. 7nm mimarisine sahip olan bu işlemciler, 8 çekirdek ve 16 thread özelliği ile çok yüksek performans sunuyor.

Honor MagicBook Pro

honorun-yeni-dizustu-bilgisayari-magicbook-pro-duyuruldu

Honor MagicBook Pro oldukça zarif bir tasarıma sahip. İnceliği ve hafif oluşuyla dikkat çeken yeni dizüstü bilgisayar görsel kalitesi olarak da sınıfının gerekliliklerini sağlıyor. 16.1 inç büyüklüğündeki IPS ekranın yüzde 90 ekran gövde oranıyla sunulması sağlanmış. Ayrıca FHD+ çözünürlüğüyle kaliteli bir deneyim sunuyor.

Bu dizüstü bilgisayarın oldukça zarif olduğundan bahsetmiştik. Cihaz yalnızca 16.9 milimetre kalınlığında ve 1.7 kilogram ağırlığında. Çerçeveleri de oldukça ince, çerçeve boyutu yalnızca 4.9 mm. Güvenlik konusunda da gelişmiş önlemler alınmış. Güç düğmesinin üzerinde bulunan parmak izi okuyucu sensör ile kullanıcıların güvenliği sağlanmış. Arkadan aydınlatmalı klavye ile dizüstü bilgisayarın görünüşü desteklenmiş.

MagicBook Pro, kullanıcılara birçok bağlantı seçeneği sunuyor. Cihazın üzerinde 3 adet USB Type-A 3.0 girişi, dahili bir mikrofon ve ikisi bir arada kulaklık girişine sahip. Windows 10 işletim sistemiyle birlikte tanıtılan MagicBook Pro, Huawei’nin Share, One Touch, PC Manager ve göz sağlığını korumak amacıyla geliştirdiği bir modla geliyor.

Honor’un yeni dizüstü bilgisayarı 11.5 saate kadar FHD çözünürlükte video oynatabilen 56Wh kapasiteli bir batarya bulunduruyor. Bu batarya, USB Type-C girişine ve 65 watt şarj desteğine sahip. Bu sayede hem üstün performans hem de uzun bir kullanım süresi aynı anda sunulmuş.

Honor MagicBook Pro’yu satın almak isteyen kişilere iki farklı seçenek sunulmuş durumda. Bu seçenekler ise işlemci tercihleri ile ortaya çıkıyor. Tüketiciler AMD Ryzen 5 4500H ve AMD Ryzen 7 4700H arasından tercihlerini yapabilirler. İşlemci 2666 MHz hızında 16 GB RAM ve 512 GB kapasiteli SSD ile destekleniyor. Ekran kartı konusunda da AMD tercih edilmiş.

Honor MagicBook Pro Teknik Özellikleri

honorun-yeni-dizustu-bilgisayari-magicbook-pro-duyuruldu

  • Ekran: 16.1 inç IPS LCD, FHD+ çözünürlük
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 4500H ya da AMD Ryzen 7 4700H
  • RAM: 2666 MHz, 16 GB
  • Depolama: 512 GB SSD
  • Bağlantı: 3 x USB Type-A 3.0, 2’si bir arada kulaklık girişi
  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • Ağırlık: 1.7 kilogram

Fiyatı

Yapılan açıklamalara göre AMD temeli üzerine inşa edilen yeni modeller ön sipariş ile satın alınabiliyor. Satışlar ise 30 Temmuz’da başlayacak. Ürünlerin fiyatları ise şu şekilde:

  • AMD Ryzen 5 4500H işlemcili versiyon: 670 dolar (yaklaşık 4.600 TL + vergiler)
  • AMD Ryzen 7 4700H işlemcili versiyon: 740 dolar (yaklaşık 5.075 TL + vergiler)
Etiketler:,,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 17 Tem 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar