Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Afrika kıtasındaki ilk ofisini Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük şehri Johannesburg’da açtı.

Facebook‘tan yapılan açıklamada, ofisin Afrika kıtasındaki işletmelere hizmet vereceği belirtilerek, şirketin Afrika‘da bulunan küçük işletmelerin yerel ve bölgesel büyümesine katkıda bulunma hedefinin önemli parçasını oluşturduğu ifade edildi.

Afrika Ofisi‘nin Facebook‘un Afrika’da yaşayan insanlar için devam edecek yatırımlarının da ilk adımını oluşturduğuna yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Afrika‘da konumlanacak Facebook satış ekibi, öncelikli olarak Kenya, Nijerya ve Güney Afrika’dan oluşan Sahra Altı Afrika bölgesine odaklanacak. Facebook ekipleri, tüm kıtadaki reklam verenler ve kullanıcılar için yerelleştirilmiş çözümler sunmak üzere kamu otoriteleri, Telekom operatörleri, ajanslar ve diğer ilgili paydaşlarla iş birlikleri yapacak.”

Açıklamada, yılın ilk çeyreği itibarıyla Facebook‘un Afrika‘daki aylık aktif kullanıcı sayısının, geçen yılın Eylül ayına göre yüzde 20 artışla 120 milyona ulaştığı aktarılarak, daha önce Ogilvy’nin Sahra Altı Afrika’daki ağını oluşturmasına yardım eden Nunu Ntshingila-Njeke’nin Facebook Afrika‘nın yeni başkanı olacağı bilgisi paylaşıldı.

‘Facebook için dönüm noktası’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Facebook‘un Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, yeni ofisin Facebook için çok önemli dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Ofisin EMEA bölgesindeki yatırımları ve varlıklarını genişletme stratejilerinin önemli parçasını oluşturduğuna dikkati çeken Mendelsohn, “Facebook, halihazırda Afrika‘daki insanların hayatlarının merkezi parçası ve biz de Afrika‘daki bir milyardan fazla insanın ve bölgedeki işletmelerin, daha bağlantılı hale gelmelerine yardım etmek için daha fazla şey yapmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : tr.sputniknews.com

 

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 30 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar