Bollinger Motors Elektrikli Kamyonunu Tanıttı! Elektrikli araçların kullanımı yaygınlaşıyor. Hayatımızın her alanında ana güç kaynağı elektrik olmak üzere. Ayrıca bu sayede doğaya daha az zarar veriliyor.

Bollinger Motors, ABD merkezli bir start-up şirketi. Michigan merkezli şirket dayanıklı elektrikli SUV ve kamyonetleri ile tanınıyor. Şirket, şimdi de “dünyanın ilk ve tek 3. sınıf elektrikli araç platformu” olarak tanımlanan yeni şasi modeli üzerine inşa edilen B2 adındaki kamyon tasarımını tanıttı.

Bollinger Motors’un elektrikli kamyonu isteğe göre özelleştirilebiliyor. Ford, Chevy ve Dodge dahil olmak üzere birçok kamyon üreticisinin, kamyonetlerini müşterinin ihtiyacına göre uyarlanabilen bir şasi kabin versiyonu bulunuyor. Bollinger Motors’un tasarladığı mimari de müşterilere böyle bir seçim hakkı sağlıyor. Ancak rakiplerine kıyasla çok daha etkileyici özellikler sunuyor.

bollinger-motors-elektrikli-kamyonunu-tanitti

Bollinger’in yeni şasi kabini, ihtiyaca bağlı olarak iki kapılı veya dört kapılı kabin versiyonu ile birlikte gelecek. B2’nin şaşı kabini; ambulans, polis arabası, çekici ve vinç dahil pek çok forma dönüştürülebilecek büyük bir boş alana sahip. Bu bakımdan pek çok ihtiyacı karşılamak için tercih edilebilir bir araç olarak öne çıkıyor. Bollinger Motors’un söylediğine göre, elektrikli pick-up belediyeler, park hizmetleri, acil durum müdahale araçları, havaalanları, inşaat, çevre düzenlemesi, güvenlik gibi daha onlarca alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Araç şasisi 120 kWh ve 180 kWh batarya paketlerini barındırabiliyor. 5.000 kilogramlık taşıma kapasitesi, elektronik çekiş kontrolü, elektronik denge kontrolü, hidrolik direksiyon, entegre bir termal yönetim sistemi ve bağımsız ön-arka süspansiyon sistemine sahip. Elektrikle çalışan pick-up’da ayrıca elektrikli el aletleri için 10 kW’lık dahili şarj cihazı ve invertör de olacak.

Bollinger markalı elektrikli pick-up, farklı dingil mesafelerine uyum sağlayacak şekilde tasarlanabiliyor. B2’nin 614 beygir gücü ve 906 Nm tork değeri üreten iki elektrikli motor ile donatılacağı belirtiliyor. Tek şarjla minimum 322 kilometrelik sürüş menzili sunacağı açıklanan araç, Tesla Cybertruck ve Rivian R1T gibi rakipleri karşısında oldukça iddialı görünüyor.

bollinger-motors-elektrikli-kamyonunu-tanitti

Dünyanın ilk ve tek 3. sınıf elektrikli araç mimarisi üzerine inşa edilecek olan B2, bir süre sonra sokaklarda geziyor olacak. 2021 yılında müşterileriyle buluşacak olan araçla ilgili şirket, fiyat ve diğer bilgilerin ise önümüzdeki aylarda paylaşılacağını açıkladı.

Etiketler:,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 05 May 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar