Apple Toplam 3200 TL Değerindeki Uygulamalarını Ücretsiz Yaptı! Koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan virüs farklı ülkelere de sıçradı. An itibariyle 13 binin üzerinde can almış durumda.

Koronavirüs için hem devletler hem de şirketler tarafından büyük önlemler alınmış durumda. Eğitim ve öğretime ara verilmesi, evden çalışma, dışarı çıkma yasakları ve çeşitli karantina önlemleri devreye girdi. Koronavirüs ülkemizde de etkisini hissettirmeye başladı. Sağlık Bakanlığı ise halkı bilinçlendirmek için farklı kamu spotları, bildiriler yayınlıyor. Her gün konuyla ilgili açıklamalar yapılıyor. Bu zorlu süreçte insanların hayatını kolaylaştırmak ve güvende olmalarını sağlayarak onları motive eden şirketler de mevcut.

Bu süreçte insanlara destek amacıyla bir hamle de Apple tarafından yapıldı. Herkesin evlere kapandığı bu dönemde insanlar vakitlerini verimli kullanmak için eğitim setlerine başladı. Bu noktada Apple’dan da güzel bir jest yapıldı.Final Cut Pro X’in ve müzik düzenleme yazılımı Logic Pro X’in 90 gün boyunca ücretsiz olarak kullanılabileceğini duyurdu. Kullanıcıların beğenisini kazanan detay ise 30 günlük deneme süresinden yararlanmış olmanız 90 gün ücretsiz deneme hakkını kullanmanıza engel olmuyor.

Final Cut Pro X’in ücreti 300, Logic Pro X’in ücreti ise 200 dolar. İki uygulamanın toplam değeri 500$(3200 TL)’a ulaşıyor. Final Cut Pro X, halihazırda 30 günlük bir deneme sürümüne sahip bir uygulama ve ücretsiz denenebiliyor. Ancak Logic X Pro ilk kez ücretsiz hale geliyor. Apple bu konuda yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi.

“Evde kalan ve yeni şeyler öğrenmek isteyen tüm kullanıcıların Logic Pro X ile harika ritimler, Final Cut Pro X ile muhteşem videolar yapacağına inanıyoruz. Ayrıca iki uygulamada belki okullarında daha önce deneyimlemiş ama evlerinde denememiş olan öğrenciler için faydalı araçlar olacak.”

Final Cut Pro X, gelişimini Apple’ın üstlendiği, düzenleme, işleme ve videoyu birçok farklı dosya formatına dönüştürme imkanı sunan popüler bir video klip düzenleme ve oluşturma programı. Logic Pro X, profesyonel müzik yapımı, düzenleme ve mix işlemleri için gelişmiş yeni araçlar yaratıcı sonuçları hızlı bir şekilde elde etmek üzere tasarlanan modern bir uygulama.

Deneme sürümü bittiğinde ürünleri kullanmaya devam etmek isterseniz, Final Cut Pro X için 1.999 TL, Logic Pro X için ise 1.349,99 TL ödemeniz gerekiyor. Apple bu ürünler için abonelik sistemiyle değil lisanslama sistemiyle çalışıyor. Buraya tıklayarak Final Cut Pro X’i indirebilirsiniz.

Etiketler:,,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 30 Mar 2020

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar