Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye’ye ait olan yerli otomobil prototipini tanıtmıştı. Twitter hesaplarından yerli araba ile ilgili süreki bilgilendirme yapan TOGG sesli asistan özelliğinden de bahsetti. Bir video aracılığıyla sesli asistanın özellikleri duyuruldu.

“Otomobili; sizi dinleyen, sizi öğrenen, sizinle bütünleşen, bu sayede hayatınızı kolaylaştıran yeni nesil akıllı bir mobilite cihazına dönüştürüyoruz” mottosuyla paylaşılan videoda aracın ilerleyen yıllarda nasıl özellikler kazancağına ve hayatımızın ne kadar içinde olacağına dair ipuçları veriyor. İnternetten faydalanacak olan araç birçok harika şey yapabiliyor.

Bulunduğunuz konuma göre rota oluşturabilme, evlilik yıldönümü hatırlatma, kişisel zevklerinize uygun çalma listesi oluşturma, evdeki akıllı eşyaları kontrol edebilme gibi birçok özelliği bulunuyor. Ayrıca otomobil 5G/4G bağlantısı sayesinde güncelleme alabilecek. Bu sayede de performansını ve kullanıcı memnuniyetine koruyabilecek.

Yerli otomobil 2022 yılında Bursa, Gemlik’de  seriüretime başlayacak. Aracın satışa çıkacağı tarih ve fiyat konsundaysa henüz kesin bir bilgi yok.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 14 Oca 2020

Yazar Hakkında

Berkant Narman {Berkant Narman}berkant.narman@gaminginturkey.com

Yorumlar