Bu tür arızalar, bilgisayar, tablet veya telefonlarınızın beklenmedik bir şekilde çalışmamasıdır. MSI ekran arızaları, görüntüleri göstermeme, bozuk görüntüler, parlaklık, renkler veya kontrast problemleri gibi sorunlarla ortaya çıkabilir. Bunlar fiziksel, yazılımsal veya donanım alanlarında oluşan sorunlardan dolayı karşımıza çıkabilir. Detaylı incelemeyi ve MSI servis yazımızın devamında bulabilirsiniz.

MSI Ekran Arızaları Çeşitleri Nelerdir?

Fiziksel hasarlar, düşme, çizilme, çatlama veya kırılma gibi nedenlerle oluşabilir. Yazılımsal problemler ise sistem yazılımının hatalı çalışması veya virüsler nedeniyle oluşabilir. Donanım arızaları ise ekran kartı, bağlantıları, kontrol elemanları gibi nedenlerle oluşabilir. Bu tarz sorunlarınızın çözümü için MSI Teknik Servisimizle iletişime geçip onarımlarınızı sağlayabilirsiniz.

Aşağıda detaylı olarak bazı örnekleri verilmiştir:

  • Kararma: Görüntünün kaybolması veya siyah görünmesidir.
  • Bozuk Görüntüler: Çizgiler, daireler, karışık renkler veya diğer anormal görüntüler olarak karşımıza çıkar.
  • Parlaklık, Renk veya Kontrast Problemleri: Görüntü parlak veya soluksa, doğal olmayan renkler veya kontrast problemleri varsa oluşur.
  • Fiziksel: Çizilme, çatlama ve kırılma gibi durumlardan dolayı meydana gelir.
  • Yazılımsal: Sistem yazılımının hatalı çalışması veya virüsler nedeniyle oluşabilir.
  • Piksel: Bazı noktalarında renklerin bozuk, siyah veya beyaz olması gibi istenmeyen durumlarda oluşur. Cihazınızı ilk aldığınızda veya sonradan da ortaya çıkabilir.
  • İnvertör: Ekranın elektrik almasına olanak sağlayan bileşendir. Bu bileşende bir problemin meydana gelmesiyle aydınlatma işlemi gerçekleşemez. Parçanın değişimiyle ilgili sorun giderilir.
  • Donma: Görüntünün donup takılı kalması ile kaynaklanır.
  • Genişlik: Yanlış veya görüntünün kesilmesi gibi durumlarda meydana gelir.
  • Sıvı Teması: Elektronik cihazlar hassas olduğundan dolayı herhangi bir sıvı temas ettiğinde bozulmalar meydana gelebilir.

Bu tür sıkıntılarda fiziksel hasarlar için değişim, yazılımsal veya donanım hasarları için sistem yazılımının yeniden yüklenmesi veya donanım parçasının değiştirilmesi gerekir. MSI Servis sizlere çözüm bulmak için çalışmaktadır.

MSI Teknik Servis Hizmetleri

Bu tarz ekran arızalarında teknik servislerden yardım alınmalıdır. Sorunun giderilmesi için değişim veya yazılımın yeniden yüklenmesi gibi işlemler yapılmaktadır. Cihazlarınızda meydana gelen sıkıntıları çözmek için MSI Teknik Servis olarak 10 yıldan fazla süredir profesyonel ekip arkadaşlarımızla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Oluşan arızaları çözmek için öncelikle sorunların tespit edilmesi gerekir. Giderilmesini istediğiniz her türlü sorun için cihazlarınızı teknik servisimize teslim edebilir veya anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile servisimize ulaştırabilirsiniz. Yapılan tespitler sonucu uygun olan tamir işlemini belirliyoruz.

Gözünüzü bizden ayırmayın! 24 Oca 2023

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar