Nvidia, en çok bilinen grafik kartı geliştiricilerden biri. Şimdiyse özel tasarım bir ekran kartıyla karşımıza çıkıyor. Ayıca bu ekran kartından yalnızca 77 adet üretildi ve çekilişle ücretsiz olarak dağıtılacak. AMD ile olan mücadelesinde, kendisini öne geçirecek muhteşem bir hamle yaptıklarını söyleyebiliriz. Şu anda pek çok oyuncunun bu çekilişe katıldığını düşünürsek Nvidia adından pek çok yerde bahsediliyor. “Cyberpunk 2077” Temalı RTX 2080 Ti ekran kartının ilerde koleksiyon değeri bile olabilir.

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabından Nvidia’ya bir soru yöneltilmişti. Soruda Cyberpunk 2077 temalı özel ve sınırlı sayıda bir ekran kartı yapıp yapmayacakları soruluyordu.

77-adet-cyberpunk-2077-temali-rtx-2080-ti-icin-cekilis-basladiNvidia bu soruya ilk önce bir emoji ile cevap vermişti. Ancak sonra yazdığı cevap insanları heyecanlandırmaya yetti de arttı bile.

77-adet-cyberpunk-2077-temali-rtx-2080-ti-icin-cekilis-basladi“Beklemede kalın” cevabı özel tasarım bir ekran kartının geleceğinin duyurusu niteliği taşıyordu. Dün ise bir tanıtım videosuyla özel tasarlanan ekran kartı tanıtıldı. Bu ekran kartı “Cyberpunk 2077” Temalı RTX 2080 Ti olarak dikkatleri üzerine topladı. Ayrıca Nvidia bu ekran kartını satışa sunmadı. Yalnızca çekilişle dağıtılacağı belirtilen ekran kartı için Twitter üzerinden katılımlar başladı bile.

Çekilişe katılabilmeniz için gerekenler;

  1. Videoyu RT’lemek.
  2. Videonun altında yorum olarak bir arkadaşınızı #RTXOn etiketiyle etiketlemek ve birkaç kelime bir şey yazmanız gerekiyor.

NOT: Eğer çekilişle kazananlardan biri olursanız sizle birlikte etiketlediğiniz arkadaşınız da bu özel tasarım ekran kartlarından kazanmış olacak. Bu çekilişle ilgili tek kötü haber Türkiye dahil birkaç ülkeden katılımın olmaması… Ama ne olur ne olmaz biz sizle bunu paylaşalım. Belki de farklı bir ülkede yaşıyorsunuzdur.

“Cyberpunk 2077” Temalı RTX 2080 Ti

77-adet-cyberpunk-2077-temali-rtx-2080-ti-icin-cekilis-basladiPiyasada bulunan en güçlü ekran kartlarından biri olan RTX 2080 Ti, oyuncuların en çok beklediği oyunlardan biri olan Cyberpunk 2077 ile birleşiyor. Bir oyuncunun şu an sahip olmak isteyebileceği en iyi ekran kartının bu görüntüsü oldukça etkileyici. Her türlü oyunu oynayabileceğiniz ve sizi yıllarca idare edebilecek ilerleyen yıllarda çıkan oyunları da rahatlıkla oynayabileceğiniz bir ekran kartı.

Ekran kartının temel olarak bir RTX 2080 Ti’dan bir farkı yok. Yeni ekran kartının özellik olarak bir farkı bulunmuyor.

RTX 2080 Ti Özellikleri

  • Nvidia CUDA Çekirdeği: 4352
  • Baz Frekansı: 1350 MHz
  • Boost Hızı: 1545 MHz / FE: 1635 MHz
  • Bellek Hızı: 14 Gbps
  • Standart Bellek Konfigürasyonu: 11 GB GDDR6
  • Bellek Veriyolu: 352-bit
  • Bellek Bant Genişliği: 616 GB/s

Cyberpunk 2077’nin sarı renklerinin ağır bastığı bu ekran kartının özellikleri temel modelle aynı. Yalnızca Cyberpunk 2077 teması onu özel kılıyor. Ayrıca bu model satışa da çıkmayacak ve yalnızca 77 adet üretilmiş.

 

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar