Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS, yeni oyuncu bilgisayarının özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi paylaşımı yaptı. Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek Zephyrus G14 ile ilgili önemli bilgilere yer verildi. Oyunculara yönelik olarak geliştirilmiş olan dizüstü bilgisayar, 2020’nin ikinci çeyreğinde mağazalardaki yerini alacak.

Oyuncuların ihtiyaçlarını karşılama konusunda başarılı olan ASUS, donanım tarafında sunduklarıyla birçok oyunseveri mutlu etmeyi biliyor. Zephyrus G14 ise güçlü donanımı ve harika tasarımıyla bu başarıyı devam ettirecek gibi duruyor.  ASUS’un yeni oyun bilgisayarı görenleri şaşkına çevirme potansiyelini içinde bulunduruyor.

Zephyrus G14 Özellikleri

ROG Zephyrus G14, Asus’un ilk 14 inç boyutunda ve sade tasarımıyla en yeni dizüstü oyuncu bilgisayarlarından biri olarak dikkat çekiyor. Bu sade tasarımın asıl nedeni ise bu bilgisayarı yalnızca oyuncuların kullanmayacağını düşünmüş olmaları. Grafik tasarımcılar, mimarlar ve mühendislerin de bu tarz güçlü ve kompakt bilgisayarları ihtiyacı olduğunu fark eden ASUS, tasarımda bu şekilde bir yenilik yapmış. Ancak bu sade görüntüsü sizi oldukça şaşırtacak özelliklerini gizliyor diyebiliriz. İlk olarak en farklı özelliğinden bahsetmek istiyorum. ASUS tasarım anlamında günümüzün ışıltılı oyuncu dünyasını kendince çok farklı yorumlamış diyebiliriz. Çünkü bu dizüstü bilgisayarda inanılmaz bir kişiselleştirme imkanı sunulmuş durumda. Bilgisayarın kapak kısmı binlerce LED ile donatılmış halde. Kapağın üzerinde yer alan 1mm’den daha küçük boyutlarda binlerce mini LED’le kullanıcılara benzersiz kişiselleştirme şansı verilmiş. Bu LED’leri dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Tercihinize göre sabit bir görsel ya da GIF şeklinde hareketlendirilmiş görseller kullanabilirsiniz. Ancak bu LED’ler Zephyrus ailesinin ince yapısını kaybetmesine neden olmamış. ASUS’un yeni bilgisayarı 32,4 x 22,2 x 1,79 cm boyutları ve 1,6 kilogram ağırlığıyla bir oyun bilgisayarına kıyasla oldukça ince ve hafif.

Donanım tarafındaysa oldukça güçlü olduğunu belirtelim. AMD’nin en yeni işlemcisi 8 çekirdekli AMD R9 4900HS işlemci kullanılıyor. Grafik işlemci tarafındaysa NVIDA GeForce RTX 2060’ı içinde barındırıyor. 32 GB’a kadar DDR4 3.200 MHz RAM ve 1 TB M.2 NVMe SSD depolama yapılandırma seçeneklerine sahip.

ASUS Zephyrus G14, önümüzdeki çeyrekte 1.450 dolarlık fiyatıyla raflardaki yerini alacak. ASUS’un yeni bilgisayarının ülkemizde nasıl bir fiyattan satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 31 Mar 2020

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar