Aksiyon kameraları denilince ilk akla gelen markaların başında gelen GoPro desek yalan olmaz heralde.Yeni modeli Hero4 Session ile en küçük modelini kullanıcılara sundu.Önceki modellerde olduğu gibi dikdörtgen bir tasarım yerine küp şekle sokulan GoPro Hero4 Session, hemen hemen bir iPhone 6 ağırlında diyebiliriz.

GoPro Hero4 Session Özellikleri

gopro hero 4 session özellikleri

GoPro Hero4 Session aksiyon kameraları teknik özellikleri ise diğer GoPro modellerini aratmayacak cinsten. Paylaşılan bilgilere göre yeni modelin üzerinde 8 megapiksellik bir kamera mevcut. Bu kamerayla saniyede 30 kare yakalayarak 1440p çözünürlükte çekim yapabilmek mümkün. Çözünürlüğü biraz daha düşürmek isteyenler ise 1080p çözünürlükte saniyede 60 kareye kadar hıza çıkabiliyor.

Şirket yeni modeli GoPro Hero4 Session’da micro SD kart girişi kullandı. Bu da kullanıcıların bilgisayara bağlayıp görüntü aktarmasını beklemek yerine birkaç saniyede kart değiştirerek kayıt yapmaya devam etmesini sağlıyor.

Kameranın üzerinde bir açıp-kapatma tuşu bulunuyor. Bu tuşun hemen yanında ise küçük bir LCD ekran var. Ekran üzerinde yer alan bilgilerden kayıt ve şarj durumu hakkında bilgi alınabiliyor.

GoPro Hero4 Session, diğer modellerde olduğu gibi kendi kumandası veya akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor.

GoPro Hero4 Session Fiyatı

Gelelim GoPro Hero4 Session aksiyon kameraları fiyatlarına. ABD’de 400 dolar etiket fiyatıyla satışa çıkan modelin Türkiye’deki fiyatı 1200 TL civarında olması bekleniyor.

 

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar