CES 2020 etkinliği dolu dolu geçti. Her türden teknolojik gelişmeyi gözler önüne seren verimli bir organizasyon oldu. Sony için de oldukça yoğun bir etkinlikti. Sony Playstation 5 için kesinleşen özellikleri duyurdu.

CES 2020 etkinliği birçok insanı heyecanlandıracak teknolojik gelişmeleri ve gelecek teknolojilerini gözler önüne serdi. Sony duyurduğu araçla hayranlarını oldukça şaşırtmıştı. İlerleyen yıllarda muhtemelen otomotiv parçaları ürettiğini de göreceğiz. Ancak Sony kendi ana üretim sektöründe yaptığı açıklamalarla hayranlarının beklentilerini karşılayamadı diyebiliriz. Sony Playstation 5 hakkında söylenen şeyler oyunseverleri pek de mutlu etmedi.

Sony, Playstation 5 için Kesinleşen Özellikleri Duyurdu!

CES 2020 etkinliğinde Sony bu sefer hayranlarını pek mutlu edemedi. Sony’nin Playstation 5’in 1 numarası olarak görevlendirdiği Jim Ryan kesinleşen özellikleri açıklamıştı. Playstation 5 hakkında yapılan açıklamalar daha önce yapılan açıklamalarla aynıydı. Sony Playstation 5’in kesinleşen özelliklerini duyurmayı tercih etti. Ancak bu açıklamalar kimseye yeni bir bilgi sağlamadı diyebiliriz. Açıklanan özelliklere bakacak olursak;

  • 3D Ses: 3D ses özelliği sayesinde PS5 kullanıcıları kendilerini oyunun içindeymiş gibi hissedecek. Çevre ve ana sesler konusunda oldukça önemli bir gelişme olmasının yanında, kulaklıkla oynayan oyuncular için harika bir deneyim yaşatacak.
  • Dokunsal / Uyarlanabilir Tetikleyiciler:  Oyun kontrolcüleri oyun deneyimini önemli derecede etkiliyor. İsminin DualShock 5 olacağını tahmin ettiğimiz yeni kontrolcünün zemin şartlarını bile ayırabileceğiniz şekilde sizle etkileşime geçmesi bekleniyor. Oyunda yaşananlar hakkında daha fazla geribildirim verebilecek.
  • Ultra Yüksek Hızlı SSD: Bekleme sürelerini oldukça azalatarak oyuna olan ilginizi kaybetmenizi engelleyecek. Ayrıca oyunları daha hızlı bir şekilde indirmeye olanak sağlayacak.
  • Donanım Tabanlı Işın İzleme:  Oyun içi grafik kalitesini geliştirecek olan konsolda bulunan bir özellik.
  • Ultra HD Blu-Ray:  Grafik yönüne oldukça önem veren Playstation 5 ekibi bu konuda çok önemli adımlara imza atıyor. 4K grafik kalitesinde 60 FPS oynanış sunabilecek. Oyunculara benzersiz bir deneyim sunacak.

Playstation 5 Logosu

Ayrıca Playstation 5 logosu da gösterildi. Tasarımsal anlamda PS4 logosundan bir farkının olmaması ise dikkat çekti ve birçok kişiden tepki aldı. Tepki halan logo hakkında Jim Ryan’ın söylediklerini şu şekilde özetleyebiliriz.

Playstation 5 Logosu

Playstation 5 Logosu

Jim Ryan yaptığı açıklamalarda Playstation’ın tutarlılığı ve devamlılığı konusu üzerinde durduklarını söyledi. Yeni ve bambaşka bir logo tasarlamak yerine öncekilere benzer bir logo tasarlamanın oyunseverlere tutarlılık duygusunu aktarmada daha iyi olacağını düşünmüşler. Ayrıca Playstation kullanıcılarının kendilerini özel bir topluluğun üyesi olarak görmelerini istediğini söyledi. 100 milyondan fazla satılan PS4 olduğunu hatırlatarak bunun önemsiz ve dikkat edilemeyecek bir şey olmadığını ifade etti. PS5 logosunun, PS4 logosuna bu kadar benzemesinin sebepleri olarak bunları gösterdi.

Plasytation 5 hakkında daha önce yaptığımız haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar