Sosyal medya araçlarının kullanım amaçlarından biri de eş bulmak. Neyse ki üreticiler son zamanlarda sırf bu amaç için geliştirilen uygulamalar çıkararak kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Tinder bunlardan en bilineni. Ancak isim olarak Tinder’a benzer, kullanım amacı olaraksa Tinder’dan tamamen farklı bir uygulamayla karşı karşıyayız: Binder!

Binder yine tıpkı Tinder mantığıyla çalışıyor ancak parmağınızı bu kez yeni biriyle tanışmak için değil halihazırda beraber olduğunuz insandan ayrılmak için sağa kaydırıyorsunuz. “Sevdiğiniz” insana ayrılık mesajı gönderebileceğiniz gibi, sesli mesaj da gönderebiliyorsunuz. Bunun için Binder’ın sunduğu daha önceden kaydedilmiş cümleleri seçmek yeterli. Bunlar arasında “erkek/kız arkadaşınız artık sizi sevmiyor, sizden nefret ediyor, sizi görünce midesi bulanıyor.” gibi oldukça ağır ifadeler var. Bu cümleler İskoç aksanlı biri tarafından seslendiriliyor.

Binder tamamen gerçek ve indirilebilir bir uygulama olsa da bu elbette bir parodi. Zira uygulamanın İskoç bira üreticisi Tennent’s tarafından çıkarılması her şeyi açıklıyor.

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 25 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}oguzhan.yilmazer@gaminginturkey.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar