Suruç katliamındaki patlama görüntülerinin paylaşılması gerekçesiyle Twitter‘a yine erişim engeli geldiği söylentiler var.Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın internet sitesinde yapılan sorguda henüz bu yönde bir mahkeme kararına rastlanmıyor.Ancak pek çok kişi Twitter’a sadece DNS yoluyla girebildiğini söylüyor.

Twitter ülkemizden çok çekti, çekmeye de devam ediyor 🙂

Birçok haber sitesindeki bilgilere göre ,Suruç Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Suruç Sulh Ceza Hakimliği, patlama anına ait görüntülerin internet sitelerinden ve sosyal medyadan kaldırılmasına karar verdi. Görüntüleri kaldırmayan platformlar ise erişim engeliyle karşı karşıya kaldı.

Twitter’da mahkeme kararı kapsamına giren 107 URL uzantısı olduğu belirtilirken, Twitter servisinin bu uzantılardan 50’sini kaldırdığı, 57’sine ilişkin incelemenin ise sürdüğü ifade edildi. İçeriklerin kaldırılması için verilen 4 saatlik yasal süre dolduğu için Twitter’a erişimin engellendiği öğrenildi.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 22 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar