Temaslarda bulunmak üzere Türkiye’de bulunan Twitter Avrupa Kamu Politikaları Direktörü Sinéad Mcsweeney, içerik kaldırmada Türkiye’nin dünya birincisi olduğunu söyledi.

Ankara’daki resmi temaslarını tamamlayan Twitter yetkilileri, istanbul’da Basın Konseyi’ne ziyarette bulundu.

Burada Basın Konseyi yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştiren Twitter Avrupa Kamu Politikaları Direktörü Sinéad Mcsweeney, “Twitter yaşanan baskıları iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin içerik kaldırma talepleri bakımından dünya birincisi olduğunu kaydeden Mcsweeney, yılda iki kez yayınladıkları şeffaflık raporunda bunları açıkça belirttiklerini; Türkiye‘nin kendilerinden bazı kullanıcıların IP bilgilerini istediğini ancak IP adresi bilgilerinin sadece uluslararası adli yardım talebi ile istenebileceğini kaydetti.

Mcsweeney, bu bilgileri hiçbir zaman vermediklerinin altını çizerken , Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı ile erişim yasağı konusunda sürekli iletişim halinde olduklarını iletti.

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 25 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar